Powiększanie piersi – chirurgia plastyczna

Powiększanie piersi jest coraz bardziej popularne. Istnieje parę sposobów korekcji kształtu piersi, a chirurg pomoże Ci zdecydować, która technika jest najlepsza dla Ciebie.

Najpopularniejsze obecnie sposoby poprawienia kształtu piersi to: modelowanie piersi, implanty, kwas hialuronowy, przeszczep tkanki tłuszczowej lub komórek macierzystych.

Pierwsze implanty silikonowe do powiększania piersi zastosowano w USA około roku 1960. Od tego czasu powstało kilka generacji implantów. Implanty piersiowe są coraz doskonalsze, jednak ich zastosowanie może skutkować groźnymi powikłaniami.

Implanty do powiększania piersi mogą być wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Zaleta soli fizjologicznej jest taka, że w przypadku pęknięcia implantu, sól jest wchłaniana przez organizm. Zupełnie inaczej zachowuje się żel silikonowy. Nie jest wchłaniany przez organizm a w dodatku jest nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich, co może komplikować niektóre badania lekarskie.

Licznie przeprowadzone badania wykazały, iż implanty silikonowe nie zwiększają ryzyka nowotworu piersi.

Zastosowanie do powiększenia piersi przeszczepu tkanki tłuszczowej jest zdecydowanie bezpieczniejsze. W tej technice korzysta się z własnej tkanki tłuszczowej. Potencjalnym problemem może być niedostatek tkanki tłuszczowej u bardzo szczupłych kobiet.

Decyzję o operacji plastycznej trzeba dobrze przemyśleć. Musisz też wiedzieć, że wszelkie choroby przewlekłe uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Operacji plastycznych piersi nie wykonuje się też u pań, które mają zmiany chorobowe w piersiach.

Dodaj komentarz