Związek prebiotyków z prawidłową wagą ciała

Powszechnie znany jest pogląd, że jedyną skuteczną metodą pozbycia się nadwagi jest dobra dieta i regularne odwiedzanie siłowni. Jednak badania wykazują, że na przyrost masy ciała i równowagę poziomu cukru we krwi, mogą mieć wpływ bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym. Zadbanie o florę bakteryjną w jelicie jest pierwszym warunkiem skutecznego odchudzania.

Zgodnie z badaniami opisanymi w Nature Medicine w 2006 roku, niektóre mikroorganizmy mogą wywoływać otyłość. Badania przeprowadzono na myszach. Wykazały one że myszy otyłe i te o normalnej masie ciała miały znacznie różniące się populacje bakterii jelitowych. Na podstawie analizy mikroflory jelitowej stwierdzono, że otyłość może być efektem obecności niepożądanych mikroorganizmów w jelicie.

keto-actives

Jak odbudować naturalną florę bakteryjną w układzie pokarmowym?

Prebiotyki stymulują wzrost bifidobakterii, które przyczyniają się do zmniejszenia odkładania tkanki tłuszczowej i przyspieszania spadku masy ciała. Schemat działania prebiotyków jest bardzo prosty. Prebiotyki nie podlegają trawieniu, w niezmienionej postaci przedostają się do jelita grubego. W jelicie grubym prebiotyki przyczyniają się do namnażania bakterii korzystnych dla zdrowia. Stymulację wzrostu pożytecznych drobnoustrojów wywołują fruktooligosacharydy dostarczone do jelita grubego.

Istnieje kilka sposobów na dostarczenie pożytecznych probiotyków organizmowi. Na przykład większość jogurtów może spełniać zapotrzebowanie na probiotyk, pod warunkiem że nie zawierają one cukru. Ponadto, probiotyki w postaci płynnej tracą skuteczność podczas przechowywania. Najlepszą metodą na odbudowanie prawidłowej mikroflory w układzie pokarmowym jest stosowanie suplementów diety.

DIGESTIVE+++ zawiera skuteczne prebiotyki w formie oczyszczonych fruktooligosacharydów (FOS), które są pozyskiwane z topinamburu, liści mniszka lekarskiego i korzenia Yacon. Oprócz tego, preparat zawiera także pełen zestaw enzymów ułatwiających dokładnie trawienie i przyswajanie składników odżywczych z pożywienia. Enzymy trawienne nie rozkładają fruktooligosacharydów ze względu na ich szczególny skład chemiczny.Ten suplement diety jest lepszy od innych, ponieważ zawiera bakterie o nazwie Bacillus Coagulans, które podczas rozmnażania tworzą małe skupiska zwane sporami. Bakterie te są stabilne w temperaturze pokojowej i pozostają żywe podczas przetwarzania produktu. Zgodnie z badaniami, bakterie te są eliminowane z przewodu pokarmowego w ciagu 7 dni po suplementacji, co potwierdza, że pozostają przez ten czas żywe i aktywne.

Dodaj komentarz