Suplementy diety w depresji

Depresja nie pozwala na pracę, zaburza rytm snu, utrudnia prawidłowe odżywianie, komplikuje stosunki międzyludzkie, zabiera radość życia. Niektórzy doświadczają depresji klinicznej tylko raz w życiu, podczas gdy inni mogą mieć jej objawy kilkukrotnie w ciągu roku. Depresja wydaję się przechodzić z pokolenia na pokolenie, ale też dotyka osoby, w których rodzinie wcześniej nie była stwierdzona.

Depresja kliniczna

W odczuwaniu smutku lub przygnębienia nie ma nic złego, jednak gdy odczuwasz objawy depresji przez większą część dnia i tracisz zainteresowanie codziennymi czynnościami, jak chociażby rozmowa z przyjaciele – wówczas sytuacja jest poważna. Objawy depresji klinicznej to: brak motywacji i energii; poczucie winy i bezwartościowości; trudności w koncentracji i podejmowaniu prostych decyzji; brak snu lub nadmierna senność; powtarzające się myśli samobójcze; utrata masy ciała lub przybieranie na wadze.

restilen

Przewlekła depresja, dystymia

Najbardziej rozpowszechnioną formą depresji jest dystymia. Częstość jej występowania szacuje się na 3-5% populacji, większość chorych stanowią kobiety. Dystymia jest określana jak stan łagodnej depresji, której objawy mogą się utrzymywać przez dłuższy okres, nawe latami. Objawy są chroniczne, mogą jednak występować kilkudniowe okresy, kiedy dolegliwości ustępują. Przyczyny schorzenia nie są jasno okreśłone. Objawami dystymii są: chroniczne zmęczenie; niskie poczucie wartości; poczucie beznadziejności; zaburzenia łaknienia; zaburzenia snu; problemy z koncentracją.

Alternatywne metody leczenia depresji

Wizyta u psychiatry może pomóc, jednak statystyki pokazują, że w przypadku depresji bardziej efektywne jest poradnictwo rodzinne. Także medykamenty i lekarstwa mogą pomóc, ale tylko doraźnie, bo z reguły nie jest możłiwe ich odstawienie bez nawrotu dolegliwości.

relax-kobieta

Leczenie farmaceutyczne jest najpowszechniejszyą metodą walki z depresją, jednak nie jest to rozwiązanie długoterminowe. Znacznie lepsze efekty daje terapia poznawcza, gdyż pozwala pacjentowi na skorygowanie fałszywych przekonań, których efektem mogą być negatywne zachowania. Jeszcze lepsze efekty daje tego typu terapia w połączeniu z zastosowaniem suplementów diety działających antydepresyjnie jak Laminine. Laminine uruchamia naturalne mechanizmy obronne i może być pomocna w leczeniu depresji.

Zalecane dawkowanie

Najlepsze efekty w przypadku chorób związanych z depresją, daje połączenie Laminine Omega+++ oraz Laminine. Osobie dotkniętej stresem lub depresją zaleca się standardowo 1 kapsułkę pół godziny przed śniadaniem i 2 kapsułki przed snem. Jeśli następnego dnia zapowiadają się sytuacje rodzące obawy zaostrzenia depresji, można przed śniadaniem zażyć minimum 2 kapsułki Laminine. Uzupełni to poziom kortyzolu i serotoniny do stanu pozwalającego na utrzymanie równowagi i jednocześnie będzie stanowić „zastrzyk” energii na cały dzień. Stosując Laminine jako antydepresant nie łykasz sztucznych chemicznych substancji, tylko dostarczasz wyjątkowo bogate „jedzenie”. Przy okazji Laminine korzystnie wpływa na jakość skóry, poprawia sen i samoocenę.

Dla osób z depresją kliniczną zaleca się co najmniej 4 kapsułki dziennie. Dotyczy to także problemów psychicznych, depresjii maniakalnej i psychozy. Zapamiętaj, że Laminine nie można przedawkować. Jeśli chory stosuje lekarstwa, zaleca się 2-godzinny ostęp między tabletkami a Laminine (przed i po). Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania Laminine jest alergia na jajka.

Dodaj komentarz