Co sprawia, że mózg pracuje efektywniej
Tyrozyna to aminokwas egzogenny, który jest niezbędny w metabolizmie mózgu i produkcji neuroprzekaźników. Wspomaga pracę mózgu, zwiększa motywację oraz odporność na stres oraz poprawia samopoczucie. Z udziałem tyrozyny powstaje noradrenalina i dopomina, kluczowe dla szybkiego myślenia, koncentracji i jasnego umysłu.
Chlorowodorek pirydoksyny to witamina B6 w postaci najczęściej stosowanej w suplementach diety. Witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, ponieważ jest odpowiedzialna za prawidłowy stan neuronów oraz dobre samopoczucie.
L- Teanina to aminokwas występujący w zielonej herbacie. Poprawia procesy pamięciowe oraz zdolność uczenia się dzięki swojemu wpływowi na wytwarzanie dopaminy oraz serotoniny w mózgu. Redukuje stres, przywracając stan naturalnej równowagi oraz zwiększa produktywność. Pobudza emitowanie fal mózgowych alfa, pomagając osiągnąć stan pełnego relaksu oraz czujność umysłu w tym samym czasie.
Bacopa Monnieri wytwarzana jest ze sproszkowanych liści indyjskiej rośliny Brahmi. Medycyna naturalna stosuje ją przeciwko osłabionej koncentracji i pamięci, gdyż pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Usprawnia procesy zapamiętywania, kojarzenia i odtwarzania informacji. Wykazuje także działanie uspokajające oraz antydepresyjne.
Czynniki wpływające na efektywność
Aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia poprawiają kondycję fizyczną, a także pozytywnie wpływają na umysł i zwiększają efektywność. Dzięki dużej ilości ruchu wzrasta bystrość oraz szybkość reakcji. Pozytywny wpływ aktywności fizycznej na nastrój oraz zwiększoną ilość energii potwierdzają badania naukowe.
Dieta. Występuje bezpośredni związek między zdolnościami umysłowymi, a dostarczeniem organizmowi witamin i składników mineralnych. Od codziennej diety zależy poprawne funkcjonowanie mechanizmów w mógu, a co za tym idzie również sprawność intelektualna. Według naukowców prawidłowe odżywianie zapewnia odpowiednią cyrkulację krwi w mózgu.
Sen i odpoczynek. Kiedy jesteśmy zmęczeni, mózg nie radzi sobie z dystrakcjami i trudniej jest się skoncentrować. Osłabione są także funkcje pamięci. Podczas snu mózg porządkuje zgromadzone informacje oraz regeneruje się. Według naukowców z Uniwersytetu Wisconsin-Madison, w czasie snu mózg staje się bogatszy, ponieważ budowane są nowe komórki.
Efekty działania Momentum:
- Przyspieszenie i ułatwienie nauki w pracy, przedmiotów na w szkole i na studiach, szybsza i trafniejsza analiza problemów i informacji, łatwiejsze zapamiętywanie wzorów, zdać egzamin – to „pestka”.
- Zneutralizowanie wpływu stresu oraz przeładowania obowiązkami na efektywność działania.
- Podwyższenie wydajności organizmu, funkcjonowanie na najwyższych obrotach przez dłuższy czas bez zmęczenia i senności.
- Zwiększenie koncentracji na wykonywanym zadaniu, polepszenie pamięci.
- Zwiększenie szybkości reakcji i poprawa koordynacji ruchów.
- Uzupełnienie codziennej, niezbędnej dawki energii i witalności.