Nie schudniesz jeśli popełniasz te błędy

Istnieje wiele diet odchudzających, które próbowałeś stosować, a ważysz cały czas tyle samo? Nie ma w tym niczego dziwnego. Czy sposób, który pomógł sąsiadowi, pomoże również Tobie? Z pewnością żaden sposób na utratę wagi nie przyniesie efektów, jeśli będziesz łamać podstawowe zasady.

Chcę szybko pozbyć się tłuszczu, więc trenuję bardzo intensywnie. Nie rób tego! Trening przyspiesza utratę wagi, jednak musi być połączony z innymi działaniami i nie może być zbyt intensywny. Ważniejsze od treningu jest odnalezienie sensu życia. Sensem życia może być wszystko co sprawia Tobie przyjemność i z czego czerpiesz satysfakcję. Sensem życia nie może być jedzenie.

piperinox

Stres i przyrost masy ciała nie są ze sobą powiązane. To nie prawda! Podczas stresu nasz organizm wydziela kortyzol, hormon który uruchamia magazynowanie tłuszczu. Stres to sytuacja, w której organizm ma ważniejsze sprawy niż trawienie pokarmów, dlatego to co zjemy w stresie, zamienia się w tłuszcz.

Pomijanie posiłków to dobry sposób na zrzucenie wagi. Źle! W ten sposób osiągniesz spowolnienie metabolizmu. Możesz też mieć tendencję do nadmiernego jedzenia podczas innych posiłków w ciągu dnia.

Muszę zredukować ilość kalorii, aby szybciej schudnąć. Nie rób tego! Cięcie kalorii jest konieczne jedynie wtedy, gdy drastycznie przejadasz się. Jednakże, jeśli jesz proporcjonalnie, cięcie kalorii nie przyniesie żadnych korzyści, a dodatkowo może rozregulować metabolizm.

Tycie jest uwarunkowane genetycznie. Bzdura! Faktem jest, że otyli rodzice z reguły wychowują otyłe dzieci. Ale to dowodzi jedynie tego, że rodzice przekazali dzieciom własne nawyki żywieniowe i od urodzenia przyzwyczaili do przejadania się. Na przykład, jeśli wychowywałeś się w domu, w którym jadło się dużo smażonych potraw, to takie jedzenie jest dla ciebie smaczne i naturalne. Pamiętaj jednak, że w każdej chwili możesz zdecydować, aby się zmienić.

Zdrowe odżywianie się jest zbyt trudne. To nie prawda! Jako trudne określasz to, czego nie robiłeś wcześniej i czego wydaje się Tobie, że nie umiesz robić. Nie dziel czynności na te, które umiesz robić i na te, których nie umiesz robić! Lepszy jest podział czynności na takie, które robiłeś i na takie, których jeszcze nie robiłeś. Możesz robić wszystko co postanowisz. Do tej pory, jako najlepsze dla siebie przyjąłeś niezdrowe odżywianie. Teraz możesz to zmienić, jeśli tak postanowisz.

Muszę zrezygnować ze swoich ulubionych potraw, aby schudnąć. Nigdy! Jak wyglądałby świat bez czekolady, bez lodów i bez pizzy? Zdecydowanie możesz jeść swoje ulubione potrawy. Kluczem do sukcesu jest umiar i równowaga. Nie porzucaj swoich ulubionych potraw. Jedz je z umiarem, aby mieć miejsce w żołądku także na inne smaki.

Przybieram na wadze, bo cały czas czuję głód. Czyżby? W dzisiejszych, skomercjalizowanych czasach sięgasz po jedzenie z rozmaitych powodów: pora na jedzenie, nuda, dla towarzystwa, stres, samotność, depresja, lęk. Jednak prawie nigdy nie sięgasz po jedzenie dlatego, że odczuwasz głód. Jedzenie może być złudnym sposobem na zaspokojenie Twoich potrzeb, których nie zaspokajasz w naturalny sposób. Głód nie jest przyczyną przejadania się!

Jest już za późno, jestem za gruba. Jeśli rzeczywiście masz takie myśli, to jedynie oznaka utraty nadziei! Ale pamiętaj, że żadne przedsięwzięcie nie powstało w jednym ruchu. Jedyna skuteczna metoda, to droga małych kroków. Kiedy postanowisz odwiedzić przyjaciela, to wystarczy wstać i przebierać nogami, a na pewno do niego dotrzesz. Tak samo jest z odchudzaniem. Najważniejsza jest decyzja. A potem, każdy kolejny krok przybliża Cię do sukcesu. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele, aby nie doprowadzić do rozczarowania. Ciesz się małymi sukcesami!

A teraz najważniejsze. Źródłem sukcesu są Twoje myśli, tak samo jak Twoje myśli były wcześniej źródłem porażki. Teraz możesz zapomnieć o wszystkim co było wcześniej. Pomyśl, że urodziłeś się w chwili, która teraz trwa, bo w rzeczywistości, w każdej chwili zaczynasz nowe życie!

Dodaj komentarz