Co to jest cellulit i co można z nim zrobić?

Cellulit to złogi tkanki tłuszczowej i włóknistej, które zniekształcają tkankę łączną z głębszych warstw skóry, powodując że powierzchnia skóry staje się nierówna i grudkowata. Zwykle pojawia się na biodrach, udach i pośladkach. Cellulit nie jest efektem nadwagi ani otyłości, gdyż występuje także u kobiet szczupłych i wysportowanych. Lekarze mówią, że cellulit nie jest chorobą i dlatego nie leczą go w żaden sposób. Jak zatem radzić sobie z cellulitem?

Większość osób kojarzy cellulit z nagromadzeniem się komórek tłuszczowych. Jest to prawda, jednak cellulit również może być spowodowany nadmiarem wody.

Krem usuwający cellulit

Kremy antycellulitowe zawierają szeroki zakres składników: witaminy, minerały z ekstraktów ziołowych, przeciwutleniacze. Te kremy są sprzedawane jako lekarstwo na cellulit, jednak faktycznie mogą tylko zredukować defekt skóry. Na rynku są dostępne setki kremów, pigułek, tabletek i kapsułek do walki z cellulitem. Prawda jest taka, że nie ma 100% lekarstwa na cellulit a jedyne, co możemy zrobić, to poprawić wygląd skóry.

Kremy nie usuwają cellulitu, ale trzeba przyznać że znacznie poprawiają wygląd skóry. Systematyczne stosowanie kremu zmniejsza obrzęk, usuwa zastój limfy i działa drenująco. Efekty wizualne są czasem bardzo korzystne.

Ponieważ cellulit jest efektem degeneracji tkanki tłuszczowej, lekarze twierdzą że najlepszym sposobem jest zapobieganie cellulitowi, poprzez doustne stosowanie silnych antyoksydantów. Ja uważam, że skoro można doprowadzić do zdegenerowania tkanki, to analogicznie można tę tkankę zregenerować. Wystarczy zmienić sposób odżywiania i tryb życia na takie, które sprzyjają zdrowiu.

Ćwiczenia usuwające cellulit

Jednym z elementów zdrowego trybu życia są ćwiczenia. Ćwiczenia mogą pomóc poprawić krążenie krwi w obszarach, na których widać problem z cellulitem. Dobrze dobrane ćwiczenia i prawidłowy sposób odżywiania się mogą w dużym stopniu poprawić wygląd cellulitu.

Ćwiczenie z użyciem hula-hoop jest jednym z najbardziej polecanych przy walce z cellulitem. Wystarczy stanąć w lekkim rozkroku, lekko ugiąć nogi, umieścić hula-hoop wokół bioder i kręcić nim kilka razy dziennie. Ćwiczenie angażuje do pracy mięśnie pośladków, mięśnie ud i mięśnie brzucha, czyli obszary na których cellulit pojawia się najczęściej.

Czy cellulit mają tylko kobiety?

Cellulit jest głównie problemem kobiecym, chociaż niektórzy mężczyźni również mogą go mieć. Według lekarzy jest to problem o podłożu genetycznym i w związku z tym jest bardzo trudny do usunięcia. Jednak czy lekarze zawsze mają rację?

Dodaj komentarz