Przyczyny cellulitu i jego usuwanie

Cellulit dolega głównie kobietom. Jest widoczny zwłaszcza na udach, brzuchu i pośladkach. Panuje powszechny pogląd, że przyczyną jest nadmiar tłuszczu na udach, brzuchu i pośladkach, jednak cellulit występuje nie tylko u kobiet z nadwagą. Jak powstaje cellulit?

Cellulit to złogi tłuszczu zgromadzone w zewnętrznej warstwie skóry. Nadmierna koncentracja tkanki tłuszczowej, powoduje wypychanie tłuszczu do tkanki łącznej skóry. Efektem jest pojawienie się nierówności, grudek i guzków na powierzchni skóry. Nieatrakcyjny wygląd jest powodem, dla którego wiele kobiet poszukuje porad dotyczących usuwania cellulitu online.

Pojawienie się cellulitu, zwykle spowodowane jest starzeniem organizmu. Skutkiem starzenia jest spowolnienie wytwarzania kolagenu i elastyny w skórze. Cellulit może pojawić się w każdym wieku. Jednak prawdopodobieństwo cellulitu wzrasta, kiedy następują zmiany hormonalne związane z wiekiem.

Nie martw się, jeśli zauważyłaś u siebie objawy cellulitu. Tę dolegliwość można łatwo usunąć za pomocą właściwego leczenia. Skuteczne sposoby na cellulit są łatwo dostępne. Ale dobrze jest sprawdzić szczegóły terapii przed zastosowaniem, gdyż pewnych zabiegów należy unikać.

Jak usunąć cellulit?

Przyczyny cellulitu nie są ściśle sprecyzowane. Wiek, nadwaga, nieodpowiednia dieta, grubość skóry, czynniki genetyczne. Naukowcy rozważają rozmaite możliwości.

Żeby skutecznie usunąć cellulit, należy połączyć kilka terapii.

Każdy rodzaj terapii antycellulitowej wpływa tylko na wybrane objawy. Jednym z popularniejszych sposobów na cellulit jest głęboki masaż. Masaż jako taki, nie usuwa cellulitu, jednak jest dobrym sposobem na poprawienie krążenia. Lepsza cyrkulacja krwi i limfy ułatwia oczyszczanie tkanki łącznej. Dzięki masażowi można znacznie poprawić wygląd skóry ogarniętej cellulitem.

Alternatywnym sposobem leczenia cellulitu jest zastosowanie kremu lub tabletek. Najpopularniejsze to: RevitaShape, Cellinea, H-Cellulite, Cell-u-loss. Przed kupieniem upewnij się, że wybrany przez Ciebie preparat jest naturalny i zawiera tylko ziołowe ekstrakty i mikroelementy. Kremy należy nakładać na czystą i suchą skórę, najlepiej po delikatnym masażu. Poczekaj aż krem się wchłonie, zanim założysz ubrania. Tabletki działają od wewnątrz organizmu, dlatego uważa się, że lepiej wyleczą źródło cellulitu. Jednak kremy mają tak samo szerokie grono zwolenniczek.

Bardzo szybkie, ale tymczasowe zmniejszenie cellulitu można osiągnąć stosując mezoterapię lub liposukcję. Są to metody drogie i nie dają trwałych efektów. Mezoterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnych składników, zwalczających cellulit. Jednak bez terapii leczniczej, efekty mezoterapii szybko przemijają. Liposukcja tylko usuwa tkankę tłuszczową. Ten zabieg w żaden sposób nie wpływa na przyczynę cellulitu.

Najlepsze efekty w usuwaniu cellulitu daje połączenie kilku niedrogich metod: zbilansowana dieta, ćwiczenia fizyczne, tabletki i kremy.

Pozbyłaś się cellulitu? Napisz jak!

Dodaj komentarz