Cztery sposoby na pozbycie się cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu? Istnieją sprawdzone terapie, które można zastosować do złagodzenia cellulitu. Niektóre mogą być wykonywane w domu, inne wymagają odwiedzenia specjalistycznej kliniki. Nie każda terapia jest skuteczna w każdym rodzaju cellulitu. Ale każdy na pewno znajdzie terapię najlepszą dla siebie

Pozbycie się niechcianego cellulitu nie jest najłatwiejszym zadaniem na świecie. Niezbędnych jest kilka zmian w codziennej rutynie i systematyczne stosowanie dobrze dopasowanej terapii.

Terapia w domu

Usuwanie cellulitu może być bardzo kosztowne, dlatego wiele osób zadaje pytanie: jak pozbyć się cellulitu w domu? Domowe sposoby walki z cellulitem to przede wszystkim dieta, ćwiczenia i kremy antycellulitowe. Osoby, które utrzymują zdrową dietę i regularnie ćwiczą, są znacznie mniej narażone na cellulit. Dla wzmocnienia i przyspieszenia efektów, równolegle z dietą i ćwiczeniami można używać kremów cellulitowych. Kremy do redukcji cellulitu zwiększają produkcję kolagenu oraz poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego. Dzięki temu komórki cellulitowe są w naturalny sposób oczyszczane z tłuszczu a skóra staje się gładka i delikatna.

Terapie inwazyjne

Najbardziej inwazyjna terapia cellulitu, to chirurgiczne usunięcie głębokich warstw skóry, które są odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Łagodniejszym zabiegiem jest mezoterapia. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę środków poprawiających krążenie krwi i odżywiających tkanki skóry. Co prawda, mezoterapia jest kosztownym zabiegiem, jednak efekty są bardzo dobre i szybko zauważalne.

Masaż

Mechaniczny masaż poprawia ukrwienie skóry i z tego powodu jest korzystny w terapii cellulitu. Bardzo dobre efekty daje masowanie ciała szczotką. Można też skorzystać z zabiegów Endermologie, w których jest używane odsysanie próżniowe. Podczas zabiegu skóra jest ugniatana we wszystkich kierunkach. Zabieg, oprócz pobudzenia krążenia i metabolizmu, wzmaga produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje wymianę międzykomórkową. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieją przeciwskazania. Endermologie nie powinny stosować kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. Pozostałe przeciwskazania to między innymi: nowotwory, zapalenie żył i ostre infekcje.

Laserowe zabiegi usuwania cellulitu

Nowoczesna technologia pozwoliła na zastosowanie światła laserowego w leczeniu cellulitu. Zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają na głęboką penetrację tkanek i rozbijają nawet trudny do usunięcia cellulit. Stymulowanie komórek skóry aktywuje wzrost produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przyczyniając się do wzmocnienia działania terapeutycznego. Dodatkowym efektem zabiegu jest wyszczuplenie sylwetki i wymodelowanie ciała. Skuteczność zabiegów laserowych jest bardzo dobra.

Poddanie się zabiegom redukcji cellulitu to nie wszystko. Ważne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, które pomogą wybrać skuteczną metodę. Oprócz terapii musisz wprowadzić prawidłową dietę i regularne ćwiczenia. Tylko wtedy efekty leczenia cellulitu będą utrzymywać się przez długi czas.

Podziel się opinią... Napisz jak Ty sobie radzisz...