Wkładka doustna przeciw chrapaniu

Większość chrapiących to mężczyźni! Czy wiesz dlaczego tak się dzieje? Według legendy, mężczyźni wydają takie dźwięki w nocy, aby odstraszyć groźne zwierzęta od swojej kobiety. Jednak, nawet jeśli byłaby to prawda, to w dzisiejszym świecie nie jesteśmy otoczeni bestiami, które trzeba by odstraszać. Jak zatem oduczyć chrapania tych opiekuńczych mężczyzn, którzy nie zorientowali się, że chrapanie jest już całkowicie nieuzasadnione?

A teraz całkiem poważnie. Chrapanie nie jest chorobą. Chrapanie to objaw utrudnionego przepływu powietrza przez gardło. Większość dorosłych chrapie fizjologicznie i nie jest to szkodliwe dla zdrowia. Jednak chrapanie może być niebezpieczne, gdy towarzyszy mu bezdech. Szczególnie zagrożone są osoby z nieprawidłowościami w budowie dróg oddechowych, na przykład: skrzywiona przegroda nosowa, wydłużone podniebienie miękkie, powiększone migdałki. Dodatkowe czynniki sprzyjające chrapaniu to: otyłość, nadciśnienie tętnicze, picie alkoholu.

Liczba leków przeciw chrapaniu, takich jak krople, pigułki, aerozole do nosa, które można kupić w każdej aptece – utrudnia dokonanie dobrego wyboru. Dodatkowo, istnieją także rozmaite urządzenia, których producenci zapewniają o znakomitej skuteczności.

Wkładka doustna przeciwko chrapaniu, to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się chrapania.

Jak w przypadku każdego produktu, tak samo wkładki doustne są lepsze albo gorsze, drogie albo tanie. Wszystkie działają na tej samej zasadzie. Wkładka podtrzymuje miękkie podniebienie we właściwej pozycji i powstrzymuje wibrowanie tkanek gardła. Chrapanie znika. Używanie przyrządu jest bardzo łatwe. Po prostu wystarczy włożyć go do ust przed położeniem się do snu. Przykładem skutecznego produktu o wysokiej jakości jest AirSnore, który w zestawie zawiera także krople udrożniające i dezynfekujące drogi oddechowe.

Dobrą drogą do zaprzestania chrapania jest nauka oddychania przez nos. Nasz układ oddechowy został tak stworzony, że oddychanie przez nos jest jedyną drogą, która sprzyja zdrowiu. Kiedy oddychamy przez nos, chrapanie nie jest możliwe. Chrapaniu sprzyja także spanie na plecach, ponieważ w tej pozycji, nawet u zdrowego człowieka, oddech staje się cięższy.

Oprócz ogólnodostępnych wkładek doustnych przeciwko chrapaniu, można zamówić u lekarza przyrząd dostosowany do indywidualnych cech anatomicznych. Jednak, taki sposób działania jest wielokrotnie droższy, a nie gwarantuje lepszych wyników niż wkładki dostępne w aptece lub w Internecie, które są wykonane ze specjalnego materiału dostosowującego się do kształtu jamy ustnej.

Dodaj komentarz