Tanie sposoby na chrapanie

Chrapanie wydaje się być nieszkodliwą dolegliwością. Myślimy, że możemy je zbagatelizować. Czy rzeczywiście chrapanie nie jest groźne? Przecież sami nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego, że chrapiemy. Jednak, jeśli chrapanie współmałżonka budzi cię ze snu, warto znaleźć dobre remedium.

Chrapanie może mieć rozmaite podłoże. Dlatego nie każdy sposób będzie skutecznie działał na każdą chrapiącą osobę. Jednak warto spróbować. Można zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć niepotrzebnych wizyt u lekarza.

Poduszki zmniejszające chrapanie

To dobry sposób dla osób zmagających się ze „zwykłym” chrapaniem (chrapanie kompensacyjne), które nie ma podłoża chorobowego. Poduszki nie powinny stosować osoby cierpiący na bezdech senny, zawroty głowy oraz schorzenia kręgosłupa. Bardziej zaawansowane konstrukcje są wyposażone w mikrofony i komory powietrzne. W momencie wystąpienia chrapania, automatycznie zmieniają swój kształt, aby spowodować zmianę pozycji ciała śpiącej osoby. Kupując poduszkę, sprawdź czy posiada niezbędne certyfikaty. Niektóre osoby zwracają uwagę, że problemem może być zbyt duża twardość poduszki. Innym może przeszkadzać ciepło generowane przez poduszkę.

Ziołowe tabletki, które leczą chrapanie

Ziołowe suplementy diety są dobrym remedium na chrapanie. Dobrze dobrane składniki działają nie tylko doraźnie, ale leczą źródło problemu. Najbardziej popularnymi i polecanymi przez fachowców są Snoran Plus i SnoreBlock. Warto spróbować, zwłaszcza że zioła nie wywołują skutków ubocznych, a efekty są zaskakująco dobre.

Spray przeciw chrapaniu

To bardzo popularny sposób złagodzenia chrapania. Spray można kupić w każdej aptece. Jest tani i wygodny w użytkowaniu. Nawilża błonę śluzową nosa, gardła i podniebienia miękkiego poprawiając przepływ powietrza przez górne drogi oddechowe. Usuwa uczucie suchości gardła i ból gardła, które często odczuwają osoby chrapiące. Poprawia jakość oddychania i komfort snu. U niektórych osób stosujących spray przeciw chrapaniu, po długotrwałym używaniu może wystąpić podrażnienie sluzówki albo zaczerwienienie.

Pamiętaj, że chrapania nie należy bagatelizować.

Chrapanie może prowadzić do groźnych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli zauważasz u siebie lub u partnera bezdech senny, jak najszybciej udaj się do lekarza.

Jeśli pozbyłeś się chrapania, napisz jak to zrobiłeś. Niech inni też spróbują Twojego sposobu.

Komentarz do “Tanie sposoby na chrapanie

  • 18 sierpnia 2017 o 13:01

    Ze sprayów dostępnych na rynku tylko Snoreeze mi pomógł

  • 21 lipca 2021 o 18:57

    Jeśli nie masz żadnych mechanicznych zniekształceń górnych dróg oddechowych, z pewnością poradzisz sobie z chrapaniem prostymi technikami relaksacyjnymi. Nie są potrzebne żadne suplementy diety ani zioła. Wszystko czego potrzebujesz to spokojny i głęboki sen, który możesz łatwo osiągnąć poprzez odpowiednie przygotowanie umysłu i ciała do snu.

Dodaj komentarz