Czy Twój partner chrapie?

Chrapanie to choroba całej rodziny. Nawet jeśli Ty nie chrapiesz ale chrapie Twój partner, to i tak cierpicie obydwoje. Mając chrapiącego partnera, na pewno nie możesz w nocy spać z powodu odgłosów chrapania. Ale z pewnością martwisz się także o zdrowie partnera.

Chrapanie jest powszechną dolegliwością. Może wydawać się, że skoro osoba chrapiąca śpi, to chrapanie nie ma na nią żadnego wpływu. Prawda jest zupełnie inna. Chrapiący jest narażony na poważne problemy zdrowotne. Dlatego dobrze jest porozmawiać z lekarzem, aby znaleźć przyczynę chrapania.

Jak radzić sobie z chrapaniem?

Zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia to podstawa. Nadwaga jest jednym z głównych powodów chrapania. Zmniejszenie masy ciała i zdrowa dieta są pierwszym sposobem na zlikwidowanie chrapania.

Palenie papierosów zwiększa prawdopodobieństwo chrapania. Dym papierosowy podrażnia błonę śluzową gardła i może być przyczyną chrapania. Nawet bierne palenie może doprowadzić do chrapania. Jeśli Ty lub Twój partner jesteście uzależnieni od nikotyny, to koniecznie powinniście przestać palić.

Kładźcie się spać i wstawajcie o stałych godzinach. Udowodniono, że regularne wysypianie się obniża prawdopodobnieństwo chrapania.

Dobrym pomysłem jest używanie nawilżacza powietrza. Suche powietrze podrażnia drogi oddechowe, a to jest jedna z przyczyn chrapania.

Unikaj poduszki. Staraj się spać bez poduszki. W czasie spania podłóż pod kark niewielki wałek.

Nawyki żywieniowe i styl życia mają ogromny wpływ na zdrowie. Istnieje kilka produktów, których spożycie zwiększa ryzyko chrapania. Badania wykazały, że ci, którzy unikają tych produktów spożywczych, zdołali zminimalizować chrapanie i polepszyć jakość snu.

Czego unikać aby zminimalizować chrapanie?

 • Obfite posiłki
 • Nabiał
 • Mleko sojowe
 • Alkohol
 • Pigułki nasenne i środki zwiotczające
 • Leki przeciwhistaminowe
 • Kofeina

Jeśli Twój partner chrapie, to z pewnością nie jest tego świadomy. Najprawdopodobniej nie zdaje sobie z tego nawet sprawy. Twoim zadaniem jest powiedzenie mu o tym. Być może nie od razu uwierzy, ale z pewnością zrozumie, że chrapanie trzeba leczyć. Wspólnymi siłami znajdziecie rozwiązanie problemu. Co najważniejsze, nie ignoruj ​​chrapania.

Istnieje wiele, łatwo dostępnych preparatów, które przynoszą ulgę w chrapaniu. Warto jest zapoznać się ze składnikami i sposobem działania. Jednak nic nie zastąpi zdrowego stylu życia, który może definitywnie zlikwidować chrapanie.

Komentarz do “Czy Twój partner chrapie?

 • 18 sierpnia 2017 o 13:04

  W naszym związku to ja jestem tym chrapiącym. A właściwie byłem, bo listki snoreeza mnie uratowały 😉

 • 31 sierpnia 2017 o 11:49

  Listków nie używałem tylko sprayu tej firmy ale też działało, następnym razem spróbuje listków!

 • 8 września 2021 o 15:41

  W moim przypadku kwestia chrapania rozwiązała się samoistnie po tym, jak zacząłem uczęszczać na zajęcia jogi. Po kilku tygodniach chrapanie zniknęło i to wszystko. Mój trerner sugerował, że prawdopodobną przyczyną chrapania był stres a ćwiczenia jogi pomogły się zrerlaksować i zniwelować strres.

Dodaj komentarz