Mieszanka ziół na chrapanie

Wiele osób spośród mających problemy z chrapaniem, bezskutecznie próbuje stosować rozmaite leki. Jeśli masz podobne doświadczenia, a chrapanie zakłóca nocną ciszę w Twoim domu, to najwyższy czas, żeby zapoznać się z możliwościami jakie dają zioła w terapii przeciwko chrapaniu. Zioła działają w naturalny i delikatny sposób. Czy mieszanka ziół przeciwko chrapaniu pomoże również w Twoim przypadku?

Zwolennicy leków niechętnie patrzą na stosowanie ziół w celach leczniczych. Jednak ziołolecznictwo istniało dużo wcześniej zanim jeszcze powstała medycyna. Wiele leków jest w rzeczywistości ekstraktami ziół. Zioła są naturalnymi, nieprzetworzonymi prekursorami leków.

Jeśli przyjrzymy się leczniczym właściwościom ziół, to zauważymy że mają one dodatkową zaletę w porównaniu do leków. Mianowicie oddziaływują nie tylko na konkretną chorobę albo część ciała, ale przynoszą korzyści dla całego organizmu w holistyczny sposób. Poniżej opisujemy zioła, które mogą pomóc w pozbyciu się chrapania i innych problemów zdrowotnych.

W pierwszej kolejności prezentujemy zioła, które pomagają się wyspać. Dobry sen jest bardzo ważny w walce z chrapaniem. Jeśli utrzymujemy prawidłową pozycję podczas snu i jesteśmy zrelaksowani, to prawdopodobieństwo chrapania jest minimalne. Podstawowe zioło sprzyjające relaksowi i spokojnemu snu, to waleriana. Ta piękna roślina z różowymi lub białymi kwiatami ma silny zapach i jest dobrze znana z działania na bezsenność. Ze względu na ostry zapach najlepsza jest w postaci tabletek. Badania wykazały, że waleriana poprawia jakość snu, a także pomaga zasnąć łatwiej – ma jednak efekty uboczne i przeciwskazania. Dlatego przed zastosowaniem waleriany należy skonsultować się z lekarzem.

Druga roślina skutecznie wspomagająca leczenie chrapania, to kocimiętka. Ziele kocimiętki ma znakomite właściwości relaksacyjne, uspokaja ciało i umysł i ułatwia zasypianie. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, co dodatkowo sprzyja zahamowaniu chrapania. Najlepsze efekty daje picie naparu z kocimiętki przed snem.

Następne naturalne lekarstwo to lawenda – kolejna roślina działająca uspokajająco, bakteriobójczo i nasennie. To pachnące zioło o charakterystycznym zapachu, można wykorzystać na wiele sposobów. Możesz dodać lawendę do herbaty albo wsypać zioła do kąpieli przed snem. Aromatyczny olejek lawendowy ma działanie uspokajające i odkażające.

Innym czynnikiem który zaburza sen, są problemy z układem trawiennym. Dlatego w leczeniu chrapania wskazane jest zastosowanie ziół, które pomagają w trawieniu. Najważniejsi przedstawiciele tej grupy to mięta pieprzowa i chmiel. Zioła na trawienie pomagają również zasnąć. Każdy wie, że spokojny sen z pełnym żołądkiem nie jest możliwy. Z tego powodu należy pilnować, aby nie spożywać żadnych pokarmów bezpośrednio przed położeniem się do łóżka.

Istnieją również gotowe ziołowe preparaty w postaci sprayu albo tabletek, które zawierają składniki specjalnie dobrane pod kątem zapobiegania chrapaniu. Warto je wypróbować, pod warunkiem że zawierają jedynie naturalne i sprawdzone składniki.

Pamiętaj też, że naturalne zioła również można przedawkować. Stosuj się ściśle do wskazań producentów, a w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

Komentarz do “Mieszanka ziół na chrapanie

  • 7 marca 2021 o 20:25

    Jestem zwolennikiem naturalnych metod i zgadzam się, że zioła mogą skutecznie zwalczać chrapanie. Najważniejsze, aby poprawić jakość snu i usunąć infekcje górnych dróg oddechowych. Jeśli nie masz żadnych zniekształceń w budowie nosa i gardła, zioła na pewno pomogą. Pozdrawiam z Essex w Kanadzie!

Dodaj komentarz