Leczenie chrapania

Czy można wyleczyć chrapanie? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która zna kogoś kto chrapie. Oczywiście, że chrapanie można wyleczyć. Istnieje wiele sposobów, które skutecznie leczą chrapanie. W tym artykule zajmiemy się naturalnymi i nieinwazyjnymi sposobami na chrapanie, które są bezpieczne dla zdrowia i nie pozostawiają żadnych skutków ubocznych.

Zanim znajdziesz sposób na wyleczenie chrapania, dobrze będzie poznać przyczyny i skutki zdrowotne chrapania. Pewnie będziesz zdziwiony, że problem chrapania dotyczy prawie połowy dorosłych osób.

Najczęstsza przyczyna chrapania to niedrożność kanałów nosa, która może być efektem infekcji górnych dróg oddechowych, alergii, lub przesunięcia przegrody nosowej. W przypadku infekcji i alergii sprawa jest stosunkowo łatwa. Wystarczy wyeliminować przyczyny chrapania zażywając leki leczące infekcje lub alergie. Jednakże korekta przegrody nosowej może wymagać zabiegu chirurgicznego.

Zwiotczałe mięśnie i nadmiar tkanki wokół gardła to kolejne przyczyny chrapania. Jeśli masz nadwagę, to natychmiast zapoznaj się z metodami utraty masy ciała i wybierz najlepszą dla siebie. Pijesz alkohol lub stosujesz tabletki nasenne? Alkohol lub tabletki nasenne wprowadzają w bardzo głęboki sen, może to spowodować rozluźnienie mięśni z tyłu gardła i być przyczyną chrapania.

Najpoważniejszym zagrożeniem dla zdrowia związanym z chrapaniem jest bezdech senny. Bezdech senny może powodować zmniejszenie poziomu tlenu w mózgu i w ekstremalnych przypadkach doprowadzić do śmierci. Skuteczną metodą w tym przypadku jest unikanie spania na plecach. Nie ma możliwości chrapania jeśli śpisz na boku.

Istnieje wiele naturalnych sposobów na chrapanie, w tym także skuteczne środki homeopatyczne. Dobrym sposobem jest inhalacja przed snem, która oczyszcza górne drogi oddechowe. Wystarczy napuścić do zlewu gorącej wody, pochylić się nad nią i głęboko wdychać parę. Dla wzmocnienia efektu można przykryć głowę ręcznikiem.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, nadwaga zwiększa prawdopodobieństwo chrapania. Wystarczy stracić na wadze około 10%, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo chrapania.

Jeśli to nie działa, można spróbować innych metod. Skutecznym i tanim sposobem są paski na nos przeciw chrapaniu, które rozszerzają przewody nosowe i dzięki temu ułatwiają oddychanie przez nos, zmniejszając lub nawet eliminując chrapanie. Wielu osobom pomogło leczenie chrapania za pomocą homeopatycznego aerozolu. Tego typu lekarstwa wykorzystują dobroczynne działanie ziół (na przykład: szafran, wiesiołek), które oczyszczają śluz i w naturalny sposób nawilżają górne drogi oddechowe.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów warto najpierw skonsultować się z lekarzem, który pomoże ocenić czy wybrane przez nas środki rzeczywiście przyniosą oczekiwane rezultaty.

Komentarz do “Leczenie chrapania

  • 31 sierpnia 2017 o 11:51

    Chętnie zrobiłbym operację ale niestety mnie nie stać na prywatny zabieg… Posiłkuję się sprayem Snoreeza i chrapanie nie wraca o ile stosuję regularnie

  • 5 sierpnia 2022 o 18:20

    Moim zdaniem wszystko zależy od przyczyny chrapania. Dla mnie ćwiczenia jogi okazały się najskuteczniejsze, dały mi spokój i pomogły zwolnić tempo mojego życia.

Dodaj komentarz