Troska o skórę podczas zimy

Zima to okres szczególnie niekorzystny dla skóry. Gdy temperatura powietrza zbliża się do zera, skóra wytwarza niewystarczającą ilość substancji natłuszczających. Płaszcz lipidowy, który chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, może zostać zniszczony. Dlatego, podczas zimy należy zadbać o skórę ze szczególną troską. Przy odpowiedniej pielęgnacji, skóra nawet zimą jest zdrowa i nawilżona. Jak zadbać o skórę podczas zimy?

Bez względu na rodzaj karnacji, musisz chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Wybierz krem ​​z filtrem SPF 15 lub więcej.

Lekkie preparaty o strukturze żelowej są doskonałe, kiedy temperatura nie spada poniżej zera. Przy większych mrozach warto stosować kremy tłuste lub półtłuste, które doskonale zatrzymują wilgoć w skórze oraz chronią skórę przed mrozem. W każdej aptece albo drogerii kosmetycznej są dostępne specjalne kremy zimowe. Podstawowym składnikiem dobrego kremu zimowego jest tłuszcz. Oleje roślinne gwarantują prawidłowe nawilżenie skóry, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a także wzmacniają funkcje ochronne skóry.

Branie długich, gorących pryszniców odprowadza wilgoć ze skóry. Ogranicz czas trwania prysznica do około 5-10 minut. Do mycia twarzy i rąk używaj letnią, nie gorącą wodę.

Usta są szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Nakładanie na usta balsamu jest niezbędne w miesiącach zimowych. Usta mają tendencję do szybszego wysychania zimą. Lizanie warg jeszcze bardziej przyspiesza wysychanie ust.

Zrezygnuj z pieniących się środków czyszczących, które usuwają naturalną barierę ochronną skóry. W zamian zainwestuj w bogaty krem ​​do rąk: pomoże zachować miękkość i gładkość rąk. Jeśli to możliwe, unikaj częstego mycia rąk. Zastosuj krem ​​do rąk na ręce natychmiast po umyciu, aby zapobiec utracie wilgoci. Szczególnie w miesiącach zimowych, należy unikać produktów do pielęgnacji skóry zawierających alkohol. Alkohol nie tylko jest drażniący, ale także wysusza.

Pamiętaj, że dodatkowa ochrona skóry podczas zimy jest bardzo ważna. Jeśli nie zastosujesz odpowiednich środków zaradczych, to skóra może stać się sucha, szorstka i skłonna do podrażnień. Może nawet dojść do odmrożenia.

Dodaj komentarz