Już pora, aby pożegnać się z otyłością

Wbrew zaleceniom dietetyków, tylko jedna na dziesięć osób zjada wystarczające ilości warzyw i owoców. Jeśli ta tendencja utrzyma się, wzrośnie zapadalność na cukrzycę typu 2, choroby układu sercowo-naczyniowego i otyłość. Jakie w tej sytuacji znaczenie ma spożywanie warzyw i owoców?

Duża ilość warzyw i owoców w codziennej diecie ma wpływ na obniżenie ryzyka zachorowania na schorzenia przewlekłe, między innymi choroby serca, cukrzyca typu 2, otyłość. Owoce i warzywa charakteryzują się niską zawartością tłuszczu, co jest korzystne dla osób z podwyższonym poziomem cholesterolu. Zawierają także dużo wartościowego błonnika, który poprzez spowolnienie procesu trawienia hamuje gwałtowne zmiany poziomu cukru we krwi.

keto-actives

Spożycie dziennej zalecanej dawki owoców i warzyw wcale nie jest trudne. Wystarczy dosłownie pół banana i pół jabłka – i dzienne zapotrzebowanie na owoce jest zaspokojone. Sałatka do obiadu i trochę warzyw do kolacji – to wystarczająca ilość warzyw w ciągu dnia. Owoce i warzywa są pełne błonnika i naturalnych węglowodanów. Dzięki nim oczyszczamy jelita i utrzymujemy prawidłowy poziom cholesterolu.

Jak zadbać o prawidłowe odżywianie?

Jest możliwe utrzymanie dobrego stanu zdrowia i zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby serca, cukrzycę typu 2 oraz uniknięcia otyłości. Istotne jest zwiększenie ilości spożywanych owoców i warzyw. Nawet jeśli nie umiesz gotować, to możesz korzystać z gotowych sałatek, wstępnie przygotowanych warzyw albo mrożonych jarzyn do podgrzewania na parze.

  • Wyeliminuj z diety fast-food. Najlepszą przekąską są warzywa i owoce – trzymaj przy sobie parę porcji, jeśli nie możesz powstrzymać się od podjadania.
  • Wbrew powszechnemu poglądowi, dieta warzywno-owocowa nie jest droga! Świeże owoce i warzywa są w rzeczywistości dużo tańsze niż mięso, owoce morze, sery i pieczywo. Warzywa powinny zajmować największą część miejsca na twoim talerzu.
  • Każdy posiłek musi zawierać owoce lub warzywa.
  • Do codziennej diety włącz suplement diety IMMUNE+++, który zawiera pięć razy więcej witaminy C niż pomarańcza. Jest to specjalna forma witaminy C, która wchłania się dwa razy szybciej niż inne jej rodzaje i pozostaje w krwioobiegu wielokrotnie dłużej. Witamina C jest szczególnie potrzebna białym krwinkom do niszczenia zagrożeń (bakterie, wirusy, zmutowane komórki). Dzięki temu suplementowi diety wzmocnisz system immunologiczny i ochronisz organizm przed chorobami. Ten innowacyjny suplement diety jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pochodzą z żurawiny, jagód camu camu oraz unikatowej mieszanki grzybów. Beta-glukany usuwają wolne rodniki i mają silne działanie immunologiczne. Dla optymalnych korzyści zaleca się zażywanie po jednej tabletce rano i wieczorem. Składniki są rozpuszczalne w wodzie, a organizm powinien mieć zapewniony stały ich dopływ w celu podtrzymania efektu zdrowienia.
  • Do codziennej diety włącz suplement diety DIGESTIVE+++, który ułatwia wchłanianie składników odżywczych – dzięki temu przyswoisz z jedzenia maksymalną ilość witamin i mikroelementów.

W codziennym życiu, zdrowe odżywianie i dostarczenie organizmowi odpowiedniej jakości i ilości składników pokarmowych, może być trudne. Dlatego korzystne jest regularne stosowane skutecznych suplementów diety. Dzięki temu, szanse na lepsze zdrowie i dłuższe życie, są o wiele wyższe.

Dodaj komentarz