Jak wybrać skuteczny krem przeciwzmarszczkowy

Wszyscy poszukujemy wiecznej młodości. Jedni znajdują ją w Internecie, a inni w aptece. Krem przeciw zmarszczkom to najskuteczniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na odmłodzenie. Z biegiem lat ubywa kolagenu w skórze. Ponieważ kolagen jest niezbędny, aby skóra zachowała elastyczność i jędrność, bez niego skóra szybko starzeje się i zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki. Ale czy krem ​​przeciw zmarszczkom naprawdę działa?

Eksperci twierdzą, że kremy o odpowiednim składzie i jakości, są bardzo skuteczne. Wybieraj spośród produktów zawierających witaminę A. Badania udowodniły, że witamina A jest skuteczna w zmniejszaniu głębokich zmarszczek i plam starczych. Kolejny obowiązkowy składnik skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego, to kwasy hydroksylowe. Kwasy hydroksylowe są substancjami złuszczającymi skórę, które również okazały się skuteczne w walce z procesem starzenia.

Przeczytaj instrukcje dotyczące sposobu użycia kremu, zanim zaczniesz go stosować. Specjalny krem ​​pod oczy przeciw zmarszczkom ma inną formułę niż produkty stosowane na twarz. Dlatego ważne jest używanie kremu zgodnie z przeznaczeniem.

Najlepszy krem ​​pod oczy przeciw zmarszczkom, powinien zawierać następujące ważne składniki: witamina C, witamina E, ekstrakt zielonej herbaty i peptydy, które pomagają zmniejszyć opuchliznę i zwiotczenie. Istnieją również produkty, które są w 100% naturalne, więc jeśli masz jakiekolwiek alergie, to zawsze wybieraj krem z naturalnych składników.

Poszukaj informacji o olejku emu. To jeden z najlepszych produktów na rynku. Cząsteczki oleju emu są mniejsze niż cząsteczki ludzkie, dlatego wnika on głęboko w skórę. W efekcie skóra jest nawilżona bardzo głęboko, wygładzona i uelastyczniona.

Jednak, stosowanie kremów przeciw zmarszczkom, nie jest wystarczające, aby zatrzymać proces starzenia. Po pierwsze, pij dużo wody – od 8 do 10 szklanek w ciągu doby. Ponieważ skóra jest największym narządem ludzkiego ciała, koniecznie trzeba ją nawodnić. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy skóra ma tendencję do jeszcze szybszego wysychania. Po drugie, jeśli jesteś na zewnątrz, używaj krem ​​przeciwzmarszczkowy o SPF 15 lub większym. Po trzecie, zapewnij sobie wystarczającą ilość ćwiczeń fizycznych. Po prysznicu używaj dobrej jakości balsamu do ciała, a przed pójściem spać, nałóż krem ​​pod oczy. Skóra najlepiej regeneruje się podczas snu.

Dodaj komentarz