Darmowe wybielanie zębów

Jeśli masz żółte zęby i chcesz to zmienić, to istnieje parę sprawdzonych rozwiązań, spośród których możesz wybierać. Możesz wyciągnąć z kieszeni pieniądze i zapłacić za profesjonalny zabieg albo jeśli wolisz, to kup wybielacz do zębów i użyj go w swoim domu. Natomiast, jeśli akurat nie masz pieniędzy, wówczas możesz zastosować kilka zasad, które będą tak samo skuteczne jak drogie zabiegi, ale w tym przypadku nic nie zapłacisz.

Wybielanie zębów jest od długiego czasu bardzo popularnym tematem. Ale czy ktoś zna idealny sposób na uzyskanie białych zębów na całe życie? No cóż, aby utrzymać zęby w bieli, nie wystarczy tylko szczotkowanie. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami, a twoje zęby na pewno będą białe i błyszczące, a dodatkowo utrzymasz je w zdrowiu przez długi czas.

Unikaj gazowanych napojów, ponieważ są one tak silnie kwaśne, że mogą niszczyć najbardziej zewnętrzne warstwy zęba. Większość takich napojów zawiera duże ilości fosforu – minerału, który może wypłukać wapń z kości. Oprócz innych, negatywnych skutków dla zdrowia, gazowane napoje zwiększają szansę na utratę i żółknięcie zębów.

Istnieje pewna grupa pokarmów, które hamują żółknięcie zębów. Te dobroczynne dla zębów produkty, to owoce i warzywa. Na przykład seler, jabłka i marchew, w naturalny sposób oczyszczają zęby, a brokuły, sałata i szpinak, zapobiegają powstawaniu plam, tworząc film na zębach, który działa jak bariera.

Istnieją też potrawy i produkty, które niszczą biały kolor zębów. Oczywiście, nie ma znaczenia jednorazowe zjedzenie takiego produktu. Jednak systematyczne i długotrwałe spożywanie pokarmów, które zabarwiają zęby, może spowodować utratę białego koloru zębów. Tak więc nie nadużywaj kawy, czerwonego wina, herbaty i pokarmów o intensywnym zabarwieniu, jak na przykład borówki i czereśnie. Z zasady – nie przesadzaj z jedzeniem wszystkiego, co plami białą koszulkę, ponieważ zabarwi też twoje zęby. Zawsze po zjedzenie któregokolwiek pokarmu z tej grupy, dokładnie wyszczotkuj zęby.

Palenie tytoniu powoduje żółknięcie zębów. Podnosi również ryzyko raka jamy ustnej i jest przyczyną chorób dziąseł, ponieważ ogranicza przepływ krwi do dziąseł. Niektóre osoby twierdzą, że żucie gumy zapobiega powstawaniu przebarwień zębów, jednak wielu specjalistów twierdzi, że ​ w rzeczywistości żucie gumy może tylko zniwelować nieprzyjemny zapach z ust, a na ochronę zębów przed żółknięciem nie ma żadnego wpływu. Mówi się, że palenie jednej paczki papierosów dziennie przez 10 lat skutkuje 10% ubytkiem tkanki kostnej w zębach.

Zachowaj ostrożność przy stosowaniu środków wybielających zęby. Preparaty zawsze używaj zgodnie z zaleceniami producenta i nigdy nie przekraczaj zalecanych dawek. Profesjonalny system wybielający nie może szkodzić zębom, ale niektóre wybielacze dostępne online są tak silne, że mogą uszkodzić powierzchnię zębów. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie wybielacza do zębów w domu, zachowaj maksimum ostrożności.

Używając zębów kieruj się zdrowym rozsądkiem. Nie obgryzaj paznokci, nie otwieraj butelek o zęby, nie gryź żadnych twardych przedmiotów, gdyż szkliwo jest kruche i bardzo łatwo jest je uszkodzić. W miejscach pęknięć i ukruszeń szkliwa, zęby zaczynają tracić swój biały kolor.

Dla niektórych osób, zasady które wymieniłem będą wydawały się absurdalne i niemożliwe do zastosowania. Zapewne łatwiej będzie im wydać trochę pieniędzy na zabieg wybielający, niż zatroszczyć się o zęby za darmo. Weźcie jednak pod uwagę, że nawet najlepszy środek wybielający zęby nie da wiecznych efektów, jeśli nie zadbasz o zęby w codziennym życiu.

Dodaj komentarz