Czy jest możliwe odmłodzenie wszystkich obszarów skóry?

Odmładzanie skóry to procedura, która wygładza i ujędrnia skórę. Efektem zabiegu jest młodsza i bardziej gładka cera. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy odmłodzenie skóry działa na wszystkie rejony skóry? Twarz, szyja, ramiona, dekolt, brzuch, pośladki – to rejony ciała, na których młodym wyglądzie najbardziej zależy kobietom i mężczyznom. Czy zabiegi są tak samo skuteczne na wszystkich obszarach ciała? Których rejonów skóry nie należy poddawać zabiegom odmładzającym?

Skóra jest największym narządem naszego ciała, który kontaktuje się bezpośrednio z otoczeniem i pełni ważną funkcję ochrony wewnętrznych narządów. Skóra jest codziennie narażona na kontakt z promieniami słonecznymi i innymi naturalnymi żywiołami. Z tego powodu, z czasem na skórze pojawiają się zmiany, jak na przykład: plamy słoneczne, plamy starcze, zmiany pigmentacyjne, zaczerwienienie skóry, zmarszczki. Osoby, które cierpią z powodu dolegliwości skórnych, często szukają sposobów na ich zwalczenie i uzyskanie młodszego wyglądu.

Zabiegi odmładzające skóry mają na celu zmniejszenie widocznych oznak starzenia się i uszkodzeń słonecznych. Chociaż obecnie dostępnych jest kilka metod odmładzania skóry, najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą jest odmłodzenie skóry laserem. Podczas zabiegu odmładzania skóry energia lasera przenika przez zewnętrzne warstwy skóry i stymuluje produkcję kolagenu w komórkach znajdujących się w głębszych warstwach skóry.

Swój gładki i jędrny wygląd, skóra zawdzięcza naturalnej produkcji kolagenu. Jednak wraz z wiekiem powoli zmniejsza się produkcja kolagenu, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Energia lasera stymuluje zwiększenie produkcji kolagenu, który wypełnia i wygładza zmarszczki. Inny rodzaj zabiegów laserowych usuwa plamy słoneczne, plamy starcze i zmiany pigmentacyjne. Ciepło promieni lasera powoduje skuteczne rozbicie nienaturalnie zabarwionych obszarów w celu uzyskania bardziej jednolitej cery. W ten sam sposób można usuwać zarówno zmiany pigmentacyjne, jak i zmiany naczyniowe.

Odmłodzenie skóry nie działa na wszystkich obszarach skóry

Zabiegi odmładzające skórę za pomocą lasera można wykonywać na prawie każdym obszarze skóry. Wyjątkiem jest skóra otaczająca oczy. Skóra bezpośrednio otaczająca oczy nie może być poddawana odmładzającym zabiegom laserowym z powodu ryzyka uszkodzenia wzroku przez światło lasera. Dla wszystkich innych rejonów, leczenie odmładzające skóry laserem jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą opcją. Dla tych, którzy chcą odmłodzić skórę wokół oczu, istnieją inne skuteczne i bezpieczne zabiegi.

Dla wielu osób, które mają widoczne oznaki starzenia się skóry, uszkodzenia przez słońce, brązowe plamy, plamy starcze lub innymi problemy z wyglądem skóry, zabiegi odmładzające laserem mogą pomóc przywrócić skórze naturalną młodość.

Dodaj komentarz