Naturalne odżywienie rzęs

Istnieje wiele produktów, które w naturalny sposób odżywiają rzęsy. Dzięki nim osiągniesz nie tylko większą długość i grubość rzęs, ale przede wszystkim wzmocnisz i odżywisz rzęsy, zapobiegając łamaniu się i wypadaniu rzęs. Jest możliwe uzyskanie wspaniałego wyglądu bez potrzeby stosowania tuszu do rzęs lub przyklejania sztucznych rzęs. W tym artykule nie będziemy pisać o odżywkach, które można kupić w Internecie – LashMantra, IdolLash, Miralash. Jaka więc jest naturalna alternatywa, która pobudza wzrost i poprawia kondycję rzęs?

Olej rycynowy to naturalny olej roślinny, który powstaje w wyniku tłoczenia nasion rącznika pospolitego. Od wielu lat jest używany wewnętrznie i zewnętrznie, ponieważ ma wspaniałe właściwości prozdrowotne dla całego organizmu. Olej rycynowy jest składnikiem wielu produktów kosmetycznych, ponieważ ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Oprócz wielu innych zastosowań, olej z rącznika pospolitego jest doskonały w pielęgnacji włosów i skóry.

W jaki sposób olej rycynowy wpływa na rzęsy?

Olej rycynowy to najlepsze naturalne lekarstwo na porost włosów – pobudza krążenie krwi i stymuluje mieszki włosowe do produkcji włosów. Zawiera również kwasy tłuszczowe omega-6, które są podstawą zdrowych włosy. Skorzystasz zarówno jeśli chcesz mieć dłuższe i bardziej miękkie rzęsy, jak również w sytuacji kiedy twoje rzęsy są łamliwe i kruche, a zwykłe serum z apteki nie poprawia ich stanu. Systematyczne stosowanie oleju rycynowego gwarantuje trwałe rezultaty. Jest on doskonale wchłaniany przez komórki i zapewnia idealne warunki do stymulacji wzrostu rzęs, ponieważ dostarcza niezbędne składniki odżywcze. Znaczna poprawa stanu rzęs następuje po 3-4 tygodniach.

Wspaniałą cechą tego oleju jest to, że ma wiele innych zalet. Pomaga poprawić zdrowie w innych obszarach, jak na przykład: likwiduje suchość skóry, wygładza zmarszczki, leczy zaparcia, łagodzi bóle stawów, skutecznie zwalcza wypadanie włosów.

Czy stosowanie oleju rycynowego jest bezpieczne?

Olej rycynowy jest bezpieczniejszy niż inne produkty do wzrostu rzęs, ponieważ jest to czysty naturalny olej, który zapewnia niezbędne składniki odżywcze, dzięki którym rzęsy stają się dłuższe, mocniejsze i zdrowsze. Używając tego naturalnego oleju na rzęsach nie będziesz narażony na niechciane efekty uboczne, które są powszechne w szerokim asortymencie serum do wzrostu rzęs. Wynika to z tego, że ten olej nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, takich jak prostaglandyna, dzięki czemu nie jest drażniący i bezpieczny, nawet jeśli masz wrażliwe oczy lub skórę.

Jak stosować olejek rycynowy dla zagęszczenia i wzmocnienia rzęs

Pierwszym krokiem jest usunięcie całego makijażu z rzęs i okolic oczu. Następnie zanurz czubek palca w roztworze oleju i rozprowadź olej między palcami, a potem nakładaj na rzęsy od nasady aż po końcówkę, upewniając się, że wszystkie rzęsy zostały pokryte olejem. Nadmiar oleju usuń za pomocą wacika. Zostaw na noc i spłucz rano. Procedurę powtarzaj każdego wieczora przez minimum 3 tygodnie.

Po trzech tygodniach wróć na naszą stronę internetową i opisz swoje wrażenia. Czy jesteś zadowolona ze swoich rzęs? Są dłuższe i gęstsze? A może nic się nie zmieniło?

Dodaj komentarz