Pytania na temat przedłużania rzęs

Kobiety od tysięcy lat używają sztucznych środków, aby poprawić wygląd swoich oczu. Moda na tusz do rzęs sięga epoki wiktoriańskiej. W 1916 roku wynaleziono sztuczne rzęsy. W XXI wieku najmodniejszym sposobem na poprawienie oprawy oczu jest przedłużenie rzęs. Dzisiaj odpowiadamy na pytania związane z przedłużaniem rzęs.

Jaka jest różnica między sztucznymi rzęsami i przedłużeniem rzęs?

Sztuczne rzęsy to reprodukcja kompletnej rzęsy, którą przykleja się w całości u podstawy naturalnych rzęs. Sztuczne rzęsy można łatwo sobie samodzielnie przykleić i odkleić. Sztuczne rzęsy nie wyglądają naturalnie i stanowią krótkoterminowe poprawienie wyglądu rzęs. Natomiast przedłużenie rzęs polega na przyklejeniu pojedynczych włosków do każdego z włosków składających się na naturalne rzęsy. Efekt wizualny jest bardzo efektowny i trwa przez około 4 tygodnie.

Z czego są zrobione rzęsy, które są używane do przedłużania?

Rzęsy mogą być przedłużane z wykorzystaniem organicznych ludzkich włosów, sztucznej skóry, włókien syntetycznych lub włosów zwierzęcych. Najczęściej dostępne i najtańsze jest przedłużanie rzęs włosami z włókien sztucznych.

Jak odbywa się przedłużanie rzęs?

Aplikacja odbywa się w pozycji leżącej. Zabieg odbywa się przy użyciu sterylizowanych lub jednorazowych narzędzi i trwa kilka godzin. Pierwszym etapiem jest oczyszczenie okolic oczu profesjonalnym szamponem, który zmywa makijaż i dezynfekuje skórę. Następnie do każdej rzęsy, za pomocą specjalnego kleju, jest przyklejana nowa rzęsa. Standardowo przykleja się jedną nową rzęsę do jednej naturalnej. Dla uzyskania lepszego efektu można przyklejać dwie, trzy, cztery, a nawet więcej nowych rzęs do każdej naturalnej rzęsy. W przypadku tak zwanych rzęs Hollywood, do każdej naturalnej rzęsy przykleja się osiem nowych rzęs, co skutkuje ekstremalnym zagęszczeniem rzęs.

Jak dbać o rzęsy po zabiegu przedłużenia?

W ciągu pierwszych 24 godzin konieczne jest unikanie kontaktu z wodą. Klej musi mieć minimum 24 godziny, aby prawidłowo stwardniał. W tym okresie nie korzystaj z sauny, solarium, nie pływaj w basenie. Unikaj spania na brzuchu i twarzą do poduszki. Nie używaj kosmetyków na bazie glikoli, mocznika, węglanów alkoholu, protein ani rozpuszczalników oleistych, ponieważ osłabiają klej.

Jak często należy uzupełniać przedłużone rzęs?

Przedłużone rzęsy nie wypadną, dopóki nie wypadnie naturalna rzęsa, do której są przyklejone. Naturalne rzęsy wypadają po około 40 dniach. Eksperci sugerują, że przedłużenie rzęs powinno być uzupełniane co trzy do czterech tygodni.

Czy z przedłużonymi rzęsami można pływać?

Należy unikać kontaktu z wodą przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny po przedłużeniu rzęs.

Jak usuwać przedłużone rzęsy?

Nie wolno robić tego samodzielnie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie naturalnych rzęs i utrudnić regenerację. Rzęsy może usunąć tylko wyszkolona kosmetyczka, która używa specjalnego płynu rozpuszczającego klej.

Czy przedłużenie rzęs może zaszkodzić oczom lub naturalnym rzęsom?

O ile nie jesteś uczulona na jakikolwiek produkt używany podczas zabiegu, to nie będzie żadnych skutków ubocznych. Jeśli wiesz o alergiach na sztuczne włókna lub rozpuszczalniki, koniecznie powiedz to kosmetyczce przed przedłużaniem rzęs.

Czy można używać tusz do rzęs?

Po przedłużeniu rzęs, używanie tuszu do rzęs jest zbędne, ponieważ rzęsy rzęsy będą dłuższe i wyglądają na pełniejsze w porównaniu do naturalnych rzęs. Jeśli koniecznie chcesz użyć tuszu, to nakładaj go tylko na końcówki rzęs i używaj tuszu na bazie wody. W sprzedaży są tusze specjalnie przeznaczone dla przedłużanych rzęs.

Dodaj komentarz