Zdrowe posiłki z grilla

Każdy lubi usiąść przy grillu i zjeść coś pysznego. Czy myślisz, że grillować można tylko mięso i ryby? Grillowanie wydobywa unikalny smak i fakturę z wszystkich produktów. Mięso, ryby, pieczywo, warzywa. Nawet jeśli jesteś na diecie, możesz korzystać z grilla. Grill jest doskonały zarówno dla mięsożerców, jak i dla wegetarian.

Intensywne suche ciepło grilla karmelizuje cukry zawarte w roślinach. Dzięki temu ​​warzywa nabierają głębokiego, słodkiego smaku. Różne rodzaje warzyw inaczej zachowują się po włożeniu do grilla. Na przykład na kukurydzy, pod wpływem wysokiej temperatury, powstaje słodka i chrupiąca skorupka. Cebula mięknie aż do kremowej tekstury. Papryka wędzi się w dymie i staje się mięsista.

Grillowanie warzyw zajmuje znacznie mniej czasu niż grillowanie mięsa.

Najlepiej smakują świeże warzywa dobrej jakości. Gdy warzywa są nieprawidłowo przechowywane, wtedy stają się odwodnione i tracą walory smakowe i odżywcze. Nie używaj warzyw, które są zwiędnięte i pomarszczone lub mają uszkodzenia na skórce.

Warto także wykorzystać różnorodność kolorów, która panuje w świecie warzyw. Dzięki temu można dodatkowo urozmaicić i wzbogacić posiłek. Zmieszaj różnokolorowe papryki. W każdym sklepie znajdziesz bogatą gamę papryk: czerwoną, zieloną, ​​pomarańczową i żółtą. Osoby, które preferują kuchnię pikantną, mają do dyspozycji wiele odmian pikantnej papryki.

Prawie każde warzywo doskonale smakuje po grillowaniu. Czy wiesz jak pyszne są grillowane pomidory albo karczochy? Wystarczy przed grillowaniem pokropić je odrobiną oliwy z oliwek i doprawić solą i pieprzem. Zachwyt Twoich gości jest gwarantowany. Posyp je dodatkowo ziołami aby wzbogacić walory smakowe. Podczas grillowania pomidorów używaj wysokiej temperatury. Przekręć je tylko raz i zdejmij z ognia. Grillowane pomidory można wykorzystać jako przystawkę lub położyć je na kanapki. Bruschetta z grillowanymi pomidorami i plastrem sera mozzarella zachwyci każdego konesera wykwintnej kuchni.

Jeśli masz nadwagę, wówczas niskokaloryczne warzywa z grilla pomogą zrzucić dodatkowe kilogramy. Są bogatym źródłem wszelkich składników odżywczych, witamin i błonnika. Warzywa zdjęte z grilla doskonale nadają się do przyrządzenia zupy lub sałatki. Mają o wiele więcej smaku niż warzywa gotowane w wodzie. Jeśli raz tylko spróbujesz jak smakują tak przyrządzone warzywa, to już nigdy więcej nie wrócisz do poprzednich sposobów korzystania z grilla.

Dodaj komentarz