Owoce mango – naturalne przeciwutleniacze i błonnik

Afrykańskie mango to owoc bogaty w witaminy i minerały. Nasiona afrykańskiego mango zawierają wyjątkowo dużą ilość błonnika, który zmniejsza łaknienie i pozostawia uczucie sytości. African Mango zawiera także silny przeciwutleniacz Irvingia Gabonensis wspomagający odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej. Owoc wpływa też na zarządzanie zasobami energetycznymi dzięki harmonizowaniu leptyny. Preparaty na odchudzanie zawierające ekstrakty z mango skutecznie konkurują z tymi zawierających wyciągi z jagody acai.Na tym nie kończą się korzyści wynikające ze stosowania afrykańskiego mango.

Ekstrakt z mango wspomaga odchudzanie

Mango wpływa również na obniżenie poziomu cholesterolu i przeciwdziała stanom zapalnym. Zapewnia odpowiedni poziom białka c-reaktywnego (crp) i adiponektyn oraz reguluje poziom glukozy we krwi. Ułatwia również wydalanie toksyn. Afrykańskie mango korzystnie wpływa na kondycję całego organizmu.

keto-actives

Owoce mango są bogate w szereg witamin i minerałów.

 • antyoksydacyjne witaminy C i E,
 • witamina B6 i K,
 • witaminy z grupy B,
 • polifenole,
 • prowitamina A,
 • karotenoidy, potas,
 • miedź,
 • 17 aminokwasów,
 • kwas omega 3 i 6-wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Najcenniejsze w afrykańskim mango są nasiona, nazywane przez mieszkańców Afryki „Orzechami Dikka”. Uzyskany z nich ekstrakt, dzięki mieszance polifenoli, minerałów i witamin wpływa bardzo korzystnie na gospodarkę hormonalną.

Dobroczynny wpływ polifenoli

Polifenole to związki roślinne (flawony, flawolnole, flawanomy, katechiny, garbniki i fenelokwasy) wykorzystywane w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Mieszanina polifenoli, witamin i minerałów zawarta w afrykańskim mango skutecznie odblokowuje receptory komórkowe. W efekcie zwiększa się wrażliwość na leptynę i insulinę, co spowalnia powstanie nowych komórek tłuszczowych.

african-mango-odchudzanie

Polifenole biorą również udział w zwiększeniu poziomu leptyny (hormonu wydzielanego do krwi, regulującego spożywanie pokarmów) pomimo przyjmowania mniejszej ilości węglowodanów. Ponadto nasilają się procesy lipolizy. Oznacza to, że organizm wykorzystuje nagromadzone wcześniej zapasy tłuszczu zapobiegając odkładaniu się nowych.

Komentarz do “Owoce mango – naturalne przeciwutleniacze i błonnik

 • 13 lipca 2016 o 21:01

  Z zaparciami walczę od dawna, teraz radzę sobie dobrze stosując dicopeg, jak się moje jelita uspokoją na pewno wypróbuję ten produkt

 • 14 lipca 2016 o 20:37

  W Dicopegu substancją czynną jest Makrogol, który wykorzystując zjawisko osmozy powoduje ściąganie wody do jelita i tym samym ułatwia wypróżnianie. Tą samą substancję zawierają również Forlax, MacroBalans, Olopeg i Xenna Balance. Stosowanie tego typu specyfików należy traktować doraźnie. Nie usuwają źródła problemu…

 • 27 lipca 2016 o 14:13

  Oczywiście od usunięcia problemu zawsze należy zacząć przy zaparciach, ale dicopeg należy do najbardziej bezpiecznych i rekomendowanych przez lekarzy środków pomagających zwalczać zaparcia. Trzeba pamiętać że zaparcia są w dużej mierze odpowiedzialne za powstawanie hemoroidów i nie powinno się do nich dopuszczać.

Dodaj komentarz