Problem z wypadającymi rzęsami

Wypadanie rzęs może być efektem poważnych chorób ogólnoustrojowych. W takim przypadku konieczne jest kompleksowe badanie i konsultacja z internistą lub endokrynologiem. Jednak jeśli rozpatrujemy wypadanie rzęs jako problem kosmetyczny, to mamy do dyspozycji mnóstwo produktów do rzęs, które przyniosą bardzo zadowalający wynik.

Wiele kobiet marnuje czas na przyklejanie sztucznych rzęs lub stosowanie drogich tuszów. Po takich zabiegach rzęsy wyglądają na grube, pełne i zdrowe. Jednak doklejone rzęsy nigdy nie będą wyglądać tak jak naturalne. Najskuteczniejszym remedium na wypadające rzęsy są odżywki i stymulatory wzrostu rzęs. To są najbardziej innowacyjne produkty, które mogą pomóc w odrośnieciu rzęs.

Stymulator wzrostu rzęs

Najpopularniejsze stymulatory wzrostu rzęs to Latanoprost i Bimatoprost. Są to związki chemiczne, które obniżają ciśnienie w gałce ocznej i są wykorzystywane w lekach na jaskrę. Obie substancje posiadają ciekawy skutek uboczny: stymulują i przyspieszają wzrost rzęs. Bimatoprost został wykorzystany w produkcie o nazwie Lattise, który został wyprodukowany specjalnie dla osób chcących wydłużyć rzęsy. Preparat, który powstał kilka lat temu, należy nakładać raz dziennie wzdłuż linii rzęs. Na efekty działania stymulatora trzeba poczekać około dwóch miesięcy. Niestety, po zaprzestaniu stosowania preparatu efekt utrzymuje się zaledwie przez kilkanaście tygodni. Dla przedłużenia działania, warto stosować specyfik profilaktycznie raz w tygodniu.

Leki na jaskrę stosowane w celu przedłużenia rzęs mogą wywołać niebezpieczne uboczne skutki. Może pojawić się wzrost intensywności zabarwienia tęczówki, zaburzenia widzenia, światłowstręt, zapalenie spojówek. Najpopularniejszy objaw nieodpowiedniego zastosowania preparatu to przekrwione białka oczu i suchość gałki ocznej.

Mimo wszystko istnieje jednak wiele bardzo dobrej jakości produktów do rzęs, które sytmulują regenerację rzęs. Przed zakupem zapoznaj się ze składnikami stosowanymi w danych produkcie i upewnij się, że jest bezpieczny dla zdrowia. Dobry stymulator powinien zawierać naturalne składniki, które nie tylko pielęgnują rzęsy, ale również wzmacniają i zagęszczają.

Dodaj komentarz