Suplementy diety jako antydepresanty

Współczesne antydepresanty są stosunkowo bezpieczne i obarczone niewielkimi skutkami ubocznymi. Stosuje się je w leczeniu zaburzeń psychicznych i depresyjnych i są wydawane wyłącznie na receptę. Istnieją także preparaty, które można kupić bez recepty, a efekty ich działania obejmują łagodzenie stresu i depresji. Tak więc, zanim sięgniesz po chemiczne leki antydepresyjne, warto spróbować bardziej bezpiecznych i łagodniejszych, naturalnych preparatów.

LAMININE jako antydepresant

restilen

Ten preparat charakteryzuje się zdolnością do obniżania poziomu kortyzolu w organizmie. Utrzymanie prawidłowego poziomu kortyzolu jest powiązane z optymalnym wydzielaniem hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Przyczynia się to do zrównoważenia stanu umysłu i stabilności emocjonalnej.

IMMUNE+++ jako antydepresant

Ten preparat głównie wspomaga układ immunologiczny. Ale ze względu na zawartość zioła Ashwagandha, jest również stosowany do zwalczania stresu. Ashwagandha ma korzystne działanie odmładzające, łagodzi stres i stany lękowe oraz zapewnia spokojny sen.

OMEGA+++ jako antydepresant

Pomimo, że jest to suplement diety ukierunkowany głównie na wspomaganie zdrowia serca i pracy układu krwionośnego, to również pomaga w opanowaniu stresu i reguluje poziom kortyzolu. Wiadomo, że kwasy omega 3 są inhibitorami nadprodukcji niektórych związków odpowiedzialnych za stany zapalne, które są uwalniane jako reakcja na zbyt silną stymulację układu immunologicznego. Najnowsze badania wykazują, że reakcja mózgu na stan zapalny może mieć bezpośredni związek z zaburzeniami psychicznymi (w tym depresją). Kwasy omega 3 są bardzo ważne dla prawidłowej pracy układu nerwowego. Każda komórka nerwowa i mózgowa potrzebuje kwasów omega 3, które tworzą strukturę długich włókien nerwowych. Ten suplement diety zawiera również witaminę K2, która pomaga utrzymać elastyczność naczyń krwionośnych, co jest ważne w utrzymaniu zdrowia.

DIGESTIVE+++ jako antydepresant

Badania wykonane w ciągu ostatnich lat wykazały, że stosowanie probiotyków i prebiotyków poprawia wiele aspektów zdrowia, poza układem immunologicznym. Korzystna flora bakteryjna w jelitach oddziałuje na zdrowie skóry, wątroby i mózgu. Utrzymanie układu pokarmowego w stanie optymalnym może pomóc w pokonaniu stresu.

Dodaj komentarz