Suplementy diety łagodzące depresję, lęk i stres

Depresja, lęk i stres, to choroby, które są wzajemnie powiązane. Konwencjonalne leczenie polega na przyjmowaniu leków na receptę, przepisywanych przez lekarza. Geneza chorób związanych w układem nerwowym jest skomplikowana, ponieważ na funkcjonowanie układu nerwowego wpływa wiele czynników, między innymi styl życia i rodzaj stosowanej diety.

Niedobory składników odżywczych mogą być przyczyną braku stabilności emocjonalnej. Z pojęciem depresji ściśle jest związana serotonina, nazywana hormonem szczęścia. Prawidłowy poziom serotoniny w organizmie jest podstawowym czynnikiem, który sprzyja utrzymaniu dobrego nastroju i uniknięciu przewlekłego stresu oraz depresji. Aby utrzymać wysoki poziom serotoniny, należy regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne, wysypiać się w nocy i spożywać pokarmy bogate w tryptofan.

restilen

Suplementy diety na depresję, lęk i stres.

Szafran jest bardzo silnym, naturalnym środkiem, który od stuleci jest stosowany do walki z depresją. Około 30 mg szafranu w ciągu doby skutecznie zmniejsza łagodne i umiarkowane objawy depresji. Należy jednak być ostrożny, ponieważ to zioło może wywołać skutki uboczne: zawroty głowy, kaszel, zgaga, pogorszenie objawów astmy.

Jeden z czynników, które stymulują wytwarzanie serotoniny, to światło słoneczne, a konkretnie – wytwarzana pod wpływem światła słonecznego – witamina D. W związku z mniejszą dostępnością światła słonecznego, w miesiącach zimowych mogą powstać niedobory witaminy D. W takiej sytuacji warto skorzystać z suplementów diety uzupełniających witaminę D, aby uniknąć depresji sezonowej. Jako innowacyjne podejście do leczenia depresji, niektórzy lekarze zalecają terapię światłem i suplementację witaminy D.

Niedobór cynku może powodować objawy depresji. Głównymi źródłami tego minerału są mięso, drób i ostrygi.

Depresja jest związana z obniżonym poziomem glutationu, który jest silnym utleniaczem chroniącym przed stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie mózgu i jest jednym z czynników wywołujących zaburzenia psychiczne, depresję i stres. Warto włączyć do diety suplementy zawierające glutation i dzięki temu uzyskać dodatkową ochronę dla mózgu. Naturalną produkcję glutationu można też usprawnić zażywając witaminę C.

Poprawienie odporności na stres fizyczny i psychiczny można uzyskać stosując tyrozynę. Ten aminokwas jest wykorzystywany w transportowaniu dopaminy, epinefryny i noradrenaliny. Tyrozyna może pomóc w zniwelowaniu objawów depresji u osób z niedoborem dopaminy oraz zmniejszyć negatywne skutki psychiczne stresu fizycznego i psychicznego. Naturalnie wytwarzana w organizmie tyrozyna wyczerpuje się pod wpływem stresu, dlatego zaleca się suplementację w przypadku częstego narażenia na czynniki stresujące.

W przypadku depresji i lęku, Lifepharm zaleca stosowanie LAMININE w ilości od 2 do 5 kapsułek dziennie – w zależności od nasilenia objawów.

Dodaj komentarz