Badanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania Lamiderm Apex

Badanie na grupie 20 kobiet w wieku od 35 do 65 lat było przeprowadzone przez Dermatest GmbH w 2017 roku. Kobiety uczestniczące w badaniu stosowały Lamiderm Apex dwa razy dziennie na czystą skórę twarzy – rano i wieczorem w ciągu 4 tygodni. W pomiarach właściwości skóry brano pod uwagę skuteczność redukcji zmarszczek i stopnia rozjaśniania plam starczych oraz poprawienie elastyczności skóry.

Głębokość zmarszczek zmierzono za pomocą urządzenia pomiarowego PRIMOS 3D in-vivo, które mierzy głębokość fałdu skóry pojedynczej zmarszczki. Pomiary wykazały uśrednioną redukcję zmarszczek o ponad 30%. Elastyczność skóry testowano za pomocą specjalistycznego przyrządu (Cutometer MPA 580 Fa). Stwierdzono, że obserwowane zmiany wykazały uśredniony wzrost elastyczności skóry o ponad 14%. Stopień rozjaśnienia plam starczych przetestowano przy użyciu spektrofotometrii (CM 700d Konika Minolta Sensing). Wyniki wykazały średnie rozjaśnienie plam starczych o ponad 7%.

Składniki Lamiderm Apex

Podstawowy składnik tego serum, to 9-dniowy zapłodniony ekstrakt z jaj kurzych i wysokiej jakości białka pochodzące z chrząstki rekina i groszku. Produkt LifePharm zawiera także kilka czynników wzrostu, między innymi czynnik wzrostu fibroblastów. Zostały one zidentyfikowane jako stymulujące produkcję kolagenu, elastyny ​​i fibronektyny w skórze. Fibroblasty są największymi komórkami w skórze i tkankach łącznych, których główną funkcją jest wydzielanie kolagenu i elastyny ​​w celu uzyskania wytrzymałości, tekstury i funkcjonalności tkanki. Stymulacja włókien fibronektyny przyczynia się do pobudzenia regeneracji skóry – fibronektyna jest włóknem macierzy pozakomórkowej, które jest odpowiedzialne za naprawę ran i redukcję blizn.

Lamiderm Apex zawiera także kompozycję ekstraktów z owoców borówki, granatu, truskawki, kiwi i żurawiny, które mają silne właściwości antyoksydacyjne oraz odwracają uszkodzenia wywołane przez promieniowanie UV. Wyciąg z alpejskich ziół i roślin wykazał skuteczność w rozjaśnieniu plam starczych. Efekt działania jest wzmocniony przez witaminę C, która jest również skutecznym środkiem rozjaśniającym skórę.

Serum Lamiderm Apex uzyskało wysoką ocenę (pięć gwiazdek) od Dermatest GmbH – zostało przebadane dermatologicznie pod względem bezpieczeństwa klinicznego i potwierdzono brak reakcji alergicznych. Nie wystąpiły żadne podrażnienia spowodowane długotrwałym stosowaniem preparatu. Ponieważ badanie wykazało, że jest skuteczny w kontekście redukcji zmarszczek i plam starczych oraz zwiększenia elastyczności skóry, uzyskał wysoką ocenę również w zakresie skutecznej poprawy jakości skóry.

Suplementacja Laminine stymuluje elastyczność skóry i produkcję kolagenu poprzez dostarczanie czynników wzrostu i składników odżywczych. Laminine dostarcza wysokiej jakości białka, aminokwasy, peptydy, witaminy, fosfolipidy i składniki odżywcze ważne dla odżywienia komórek wszystkich typów. W badaniach klinicznych wykazano, że suplementy proteinowe wpływają na teksturę, elastyczność i grubość ludzkiej skóry. Jednoczesne stosowanie doustnego suplementu i nakładania na skórę serum Lamiderm Apex wyraźnie wspomaga redukowanie zmarszczek, zwiększa elastyczność (jędrność) i powoduje blaknięcie plam starczych.

Dodaj komentarz