Jakie są przyczyny bezsenności?

Sen jest bardzo ważny dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Optymalna długość snu jest zależna od indywidualnych uwarunkowań, jednak niezapewnienie sobie odpowiedniej ilości czasu na regenerację może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Poznanie przyczyn bezsenności jest pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu.

Bezsenność może być konsekwencją różnych czynników, między innymi stresu, nieregularnego stylu życia, braku higieny snu i wielu czynników psychicznych i fizycznych. Jedno jest pewne – brak snu jest poważnym problemem i powinien być usunięty możliwe szybko, ponieważ brak regularnego snu może spowodować katastrofalne skutki zdrowotne.

Co przyczynia się do powstania bezsenności?

Bezsenność jest grupą chorobową, której objawem jest niezdolność do snu. Bezsenność może objawiać się w formie krótkotrwałej (ostrej) lub długotrwałej (przewlekłej), a każda z tych form ma różne przyczyny. Najpowszechniejszą przyczyną ostrej bezsenności jest stres, który może powstać z powodu niesprzyjających okoliczności życiowych. Po rozwiązaniu problemów i po ustąpieniu stresu, tego typu bezsenność zwykle znika samoistnie. Natomiast przewlekła bezsenność zwykle zaczyna się od złej higieny snu lub jest następstwem leczenia innych chorób. Bezpośrednią przyczyną tego rodzaju bezsenności jest regularne zakłócanie cykli snu i czuwania. Efektem takiej sytuacji są trudności z zasypianiem i zaburzenia w przebiegu cykli REM.

Przyczyną bezsenności są zaburzenia fizyczne lub psychiczne, które uniemożliwiają spokojny i regularny sen w nocy.

Jakie są skutki bezsenności?

Jedna nieprzespana noc może być przyczyną drażliwości i złego humoru. Jednak długotrwałe zaburzenia snu mogą spowodować bardziej poważne problemy zdrowotne. Zaburzenia snu mogą przyczynić się między innymi do ograniczenia zdolności poznawczych, spowolnienia odruchów i upośledzenia ruchowego. Może to przyczynić się do zwiększenia ryzyka wypadków komunikacyjnych. Przewlekła bezsenność jest związana z osłabieniem układu odpornościowego i zwiększonym ryzykiem otyłości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego i depresji.

Brak snu może doprowadzić do fatalnego stanu psychicznego i fizycznego. Dlatego weź pod uwagę, że jednym z dostępnych sposobów walki z bezsennością jest LAMININE w dawce od 1 do 5 kapsułek dziennie, w zależności od nasilenia objawów choroby.

Dodaj komentarz