Zioła na stres

Stres jest naturalną reakcją organizmu i nie przynosi negatywnych konsekwencji. Problem pojawi się, kiedy nie zadbasz, aby po stresie zapewnić wystarczająco dużo czasu na relaksu. Długotrwałe narażenie na stres sprzyja wystąpieniu wielu schorzeń. Najbardziej ucierpią najsłabsze narządy i układy, ale możesz uniknąć niszczących konsekwencji stresu. Jak w naturalny sposób złagodzić stres?

Niektórzy mają większą podatność na negatywne skutki stresu, a inni mniejszą. Zależy to od wielu czynników. Z powodu przewlekłego stresu może ucierpieć cały organizm: układ nerwowy, układ krążenia (choroba wieńcowa, zawał serca), układ immunologiczny (choroba nowotworowa, częste infekcje bakteryjne i wirusowe), układ trawienny (wrzody), układ oddechowy (astma oskrzelowa) i hormonalny. Jeśli szukasz naturalnego sposobu na pozbycie się stresu, wypróbuj zioła, które przynoszą ulgę w stresie.

restilen

Zioła na stres są używane przez naturoterapeutów od czasów starożytnych. Fakt że zioła są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne, jest głównym powodem, dla którego ich popularność w leczeniu stresu nie zmniejszyła się w ciągu stuleci. Zioła łagodzące stres są łatwo dostępne i każdy może je przygotować w swoim domu.

  • Każdy zna lecznicze właściwości żeń-szenia. Żeń-szeń działa nie tylko na mięśnie, ale także relaksuje system nerwowy. Podstawowa zaleta tego korzenia, to bezpośredni wpływ na hormony stresu. Ponadto dostarcza ciału dodatkowej energii, aby zmniejszyć napięcie fizyczne i emocjonalne. Korzeń żeń-szenia można spożywać na wiele sposobów. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kupienie kapsułek w aptece, jednak najbardziej skuteczny jest świeży korzeń. Można go kroić na plasterki i dodawać do potraw, albo przyrządzać z niego napary.
  • Ziele dziurawca ma wszechstronne działanie lecznicze, między innymi łagodzi stany lękowe i depresję. Działanie antydepresyjne dziurawca jest porównywalne z najpopularniejszym lekiem o nazwie Promazyna, który jest stosowany w leczeniu depresji, stanów lękowych i apatii.
  • Jednym z najbardziej znanych ziół na stres jest rumianek, który można kupić w każdej aptece. Ma kojące i uspokajające właściwości, które ułatwią zrelaksowanie po silnym stresie.
  • Ziele owsa to kolejny naturalny lek, który uspokaja, dodaje energii i pomaga w stanach wyczerpania psychicznego. Owies nie ma działania nasennego, ale dzięki tonizowaniu nerwów pomaga w bezsenności. Nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych i może być regularnie stosowany przez dłuższy czas.

Zioła na stres, oprócz łagodzenia stresu, przynoszą inne korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Jednak oprócz używania ziół na stres, najlepiej jest zmienić również swój styl życia. Poprawienie nawyków żywieniowych, zaplanowanie czasu na relaks i unikanie zadań, które są źródłem stresu – to kolejne sposoby na zapobieganie stresowi.

Komentarz do “Zioła na stres

  • 28 marca 2021 o 16:33

    Warto również wspomnieć o melisie, która doskonale uspokaja i koi. Najważniejsze są tutaj olejki eteryczne, dlatego napar z melisy jest najskuteczniejszy. Napój z melisy jest równie dobry ze świeżych liści, jak i suszonych. Polecam na odstresowanie i spokojny sen.

Dodaj komentarz