Szybkie sposoby na chrapanie

Chrapanie to nie choroba, ale dolegliwość ta może powodować bardzo groźny bezdech senny i dlatego najlepiej zawczasu się nią zająć. Jak zlikwidować chrapanie? Istnieje niejeden środek na chrapanie, jednak leki i suplementy nie są tanie a efekty ich działanie nie zawsze spełniają oczekiwania.

olejek-eukaliptusowy-na-chrapanie
Składnikiem wielu tabletek na chrapanie jest eukaliptus…

W naturze jest niejeden środek na chrapanie

Eukaliptus

Olejek eukaliptusowy jest szeroko stosowany do leczenia wielu chorób. Podstawowym składnikiem olejku eukaliptusowego jest eukaliptol (cyneol), który ma silne działanie przeciwbakteryjne oraz ułatwia wykrztuszanie. Są tu także seskwiterpeny – działające przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie – oraz monoterpeny, działające wykrztuśnie, przeciwzapalnie i rozkurczowo. Cyneol ogranicza stany zapalne drog oddechowych i oczyszcza nos ze śluzu.

Jak stosować olejek eukaliptusowy na chrapanie:

  1. Nalej wrzącej wody do szerokiego naczynia, najlepiej do dużej miski.
  2. Dolej 3-4 krople olejku eukaliptusowego.
  3. Pochyl się nad parującym roztworem, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj opary przez około 10 minut.
  4. Powtarzaj inhalację codziennie przed spaniem – chrapanie osłabnie.

Gorzka pomarańcza

Jedzenie gorzkiej pomarańczy to dobry sposób, żeby pozbyć się chrapania. Gorzka pomarańcza (pomarańcza kwaśna, Citrus aurantium) zawiera synefrynę, która przynosi ulgę w alergiach i poprawia funkcjonowanie błony śluzowej nosa. Zawiera dużą ilość witaminy C, korzystnie wpływającej na odporność oraz działającej antybakteryjne i przeciwzapalne. Należy uważać aby nie przedawkować synefryny, która jest stymulantem.

Jaśmin

Inhalacja z olejku jaśminowego to skuteczna i niezawodna kuracja na chrapanie. Olejek jaśminowy cechuje się działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym i przeciwwirusowym. Inhalacje pomogą w łagodzeniu infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębienia oraz kaszlu. Oczyszczą drogi oddechowe z zalegającego śluzu i flegmy ułatwiając oddychanie i likwidując chrapanie.

Mięta pieprzowa

2-3 razy w ciągu dnia zastosuj inhalację z olejku z mięty pieprzowej (mięty lekarskiej). Miętowy olejek eteryczny zastosowany przed snem oczyści drogi oddechowe i pozwoli uniknąć chrapania.

Echinacea

Zażywanie echinacea w postaci kapsułek wzmacnia organizm i zapobiega przeziębieniom. Bronchit może być również przyczyną chrapania. Aby wyeliminować tę ewentualność zaleca się stosowanie echinacea na chrapanie w ilości 300mg trzy razy dziennie.

Szałwia

Herbata z szałwii na chrapanie – to sposób stosowany przez nasze babcie. Napar z szałwii wypity przed spaniem osłabi chrapanie. Zioło należy zalać wrzątkiem i parzyć przez około 15-20 minut pod przykryciem. Wypić bezpośrednio przed spaniem.

Komentarz do “Szybkie sposoby na chrapanie

  • 18 sierpnia 2017 o 13:03

    Ja mam listki snoreeze właśnie w składzie jest mięta pieprzowa i coś w tym jest bo działają

Dodaj komentarz