Co na łysienie androgenowe oferuje apteka?

Łysienie androgenowe znane jest powszechnie jako łysienie typu męskiego. Jest to najczęściej występujący rodzaj wypadania włosów, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może to być spowodowane czynnikami hormonalnymi lub dziedzicznymi. Czy w aptece są dostępne bez recepty lekarstwa na łysienie typu męskiego?

Choroba ta dotyka mężczyzn rasy białej częściej niż mężczyzn z innych grup etnicznych. Około 30% mężczyzn odnotowuje utratę włosów w wieku 30 lat, 50% w wieku 50 lat i 80% w wieku 70 lat. Ponadto, łysienie androgenowe występuje u 13% kobiet w wieku przedmenopauzalnym, a po menopauzie znacznie wzrasta. Około 50% kobiet w wieku 70 lat cierpli z powodu wypadających włosów.

profolan

Lekarstwa bez recepty

Właściwie jedynym medycznym produktem, który można kupić w aptece bez recepty, jest Minoksydyl. Produkt ten jest zatwierdzony przez FDA do leczenia łysienia androgenowego. Minoksydyl jest dostępny jako roztwór wodno-alkoholowy lub pianka i jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Powszechnie dostępny jest preparat o stężeniu 2%, który jest zalecany do leczenia łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Preparat o silniejszym stężeniu (5%) mogą stosować wyłącznie mężczyźni.

Minoksydyl leczy łysienie poprzez zwiększenie ukrwienia skóry głowy, co prowadzi do lepszego odżywienia i wzmocnienia mieszków włosowych. Skuteczność tej substancji w leczeniu innych rodzajów wypadania włosów nie jest dobrze udokumentowana. Jednak są dostępne informacje, jakoby osoby z łysieniem plackowatym również zauważali korzystne zmiany po jego zastosowaniu. Minoksydyl nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Najczęstsze działania niepożądane spowodowane długotrwałym stosowaniem roztworu, to przemijające nadmierne owłosienie oraz miejscowy swędzenie lub podrażnienie. Produktu nie wolno stosować w uszkodzonych lub zapalnych obszarach skóry, oraz nie częściej niż dwa razy dziennie.

Gdzie kupię preparaty na wypadanie włosów?

Istnieje wiele suplementów diety, które pomagają zatrzymać wypadanie włosów, a także stymulują mieszki włosowe do produkcji nowych włosów, które są dostępne w aptece lub sklepie z suplementami. Przy wyborze produktu zapoznaj się ze składnikami. Skuteczne preparaty składają się z witamin, minerałów i ekstraktów naturalnego pochodzenia (pokrzywa, skrzyp polny, tauryna, tiamina, cynk, miedź, witamina E, witamina B6).

Czy Profolan albo Follixin można kupić w aptece? Do kupienia tego rodzaju preparatów nie jest wymagana recepta. Jednak nie można ich kupić w żadnej aptece. Zrobisz to wyłącznie w Internecie. Ale pamiętaj, aby wybierać wyłącznie suplementy z certyfikatem oryginalności. Aby mieć pewność, że produkt jest bezpieczny, najlepiej kupuj w sklepie internetowym producenta.

Napisz, jeśli znasz lekarstwa albo suplementy diety, które możesz polecić innym. A może odzyskałeś włosy dzięki jakiemuś sposobowi? Podziel się wiedzą z nami!

Dodaj komentarz