Medyczna marihuana dla każdego

Debata na temat korzystania z medycznej marihuany nie wszędzie została zakończona. W niektórych krajach medyczna marihuana może być legalnie zakupiona, a w innych miejscach jest zakazana. Wartość lecznicza związana z użyciem marihuany znacznie przewyższa wszelkie negatywne skutki, które towarzyszą jej użyciu. Jednak nie wszyscy są przekonani, że marihuana medyczna powinna być łatwo dostępna. Są jeszcze kraje, w których ciągle dyskutuje się nad legalizacją medycznej marihuany.

Około 3 tysiące lat przed naszą erą marihuana była używana w Chinach do leczenia dna, malarii i reumatyzmu. Lecznicze zastosowanie marihuany rozprzestrzeniło się w całej Azji aż do Indii, gdzie służyła do łagodzenia bólu i stresu.

Marihuana do celów medycznych może być podawana w kilku formach, takich jak palenie, inhalacje albo połykanie. W marihuanie znajduje się około 60 substancji czynnych, które są źródłem jest leczniczych właściwości. Badania wykazały, że marihuana medyczna również zmniejsza skurcze mięśni i inne objawy związane z usztywnieniem mięśni.

Oprócz łagodzenia dolegliwości bólowych, marihuana stymuluje apetyt u pacjentów cierpiących na brak łaknienia spowodowany stanem zdrowia lub skutkami ubocznymi leków. Marihuana medyczna jest zalecana pacjentom poddawanym chemioterapii, ponieważ leczenie tego rodzaju najczęściej zmniejsza apetyt pacjenta.

Chociaż marihuana działa korzystnie przy wielu dolegliwościach, to nie ulega wątpliwości, że jej stosowanie może powodować różne skutki uboczne. Marihuana może wpływać na umiejętność myślenia i logicznego myślenia. Osoba, która jest leczona marihuaną medyczną, może zatracić umiejętność obiektywnej oceny sytuacji.

W krajach, gdzie handel medyczną marihuaną jest legalny, osoba która chce dokonać zakupu, musi mieć diagnozę od lekarza, który decyduje o użyciu marihuany medycznej jako leku na dane schorzenie.

Marihuana do celów medycznych jest skuteczna i przynosi ulgę wielu osobom. Jednakże, podobnie jak każdy inny produkt, nadużywanie tej substancji może być szkodliwe dla zdrowia.

Dodaj komentarz