Teatox – czy herbaciany detox naprawdę działa?

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej nowych produktów odtruwających organizm i oczyszczających ciało z toksyn. Rozwój w dziedzinie detoksykacji zmierza w kierunku tworzenia specyfików coraz bardziej skutecznych, skomponowanych z organicznych surowców – zawierających większą dawkę antyoksydantów, witamin i minerałów. Koncepcja stosowania herbaty w celach zdrowotnych nie jest nowa.

Mieszanka ziół do herbacianego detoksu

Herbatę pijemy dla zdrowia od wieków a większość medykamentów sięga korzeniami do leczniczych właściwości ziół. Jednak aby osiągnąć zamierzone efekty zdrowotne – trzeba wiedzieć z jakich składników herbatę zaparzyć.

Jak działa teatox?

Herbaciany detox polega na parzeniu dwóch specjalnych mieszanek organicznej, ziołowej herbaty. Jedną mieszankę pijemy rano, w celu przygotowania organizmu do codziennej aktywności, drugą stosujemy wieczorem, przed snem – aby wyciszyć organizm i zapewnić zdrowy sen. Składniki zawarte w herbatkach ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu i wprowadzają ciało w naturalny stan samouzdrawiania. Dodatkowym efektem kuracji jest przyspieszenie metabolizmu a „efektem ubocznym” utrata wagi. Teatox jest więc również pomocny dla osób zmagających się z nadwagą oraz nadmiernym apetytem. Ponadto herbaciany detox pomaga obniżyć poziom cholesterolu, zmniejsza ciśnienie krwi, skutecznie oczyszcza jelito grube i łagodzi dolegliwości układu pokarmowego. Kolejne korzyści wynikającymi ze stosowania tego rodzaju detoxu to: oczyszczenie i poprawa wyglądu skóry, poprawienie pamięci i sprawności intelektualnej, wzmocnienie układu immunologicznego, przypływ energii i poprawa nastroju. Odpowiednio dobrane zioła przyczynią się także do wyeliminowania metali ciężkich, rakotwórczych złogów z palenia tytoniu, osadzonych w narządach wewnętrznych resztek leków a nawet pasożytów z układu pokarmowego.

Dlaczego teatox wspomaga chudnięcie?

Konsekwencją życia w ucywilizowanym świecie jest stałe narażenie organizmu na działanie toksycznych substancji pochodzących z żywności, wody, powietrza i otaczających nas przedmiotów. Teatox wspomaga usuwanie szkodliwych toksyn z krwi i komórek ciała, umożliwiając organizmowi funkcjonowanie w naturalnym zdrowiu. Kiedy organizm jest oczyszczony, naturalne mechanizmy bez problemu radzą sobie z usuwaniem toksyn i odpadów przemiany materii a dostarczane pożywienie jest efektywnie przetwarzane w życiową energię. Systematyczne stosowanie odpowiedniej mieszanki herbat przyspiesza przemianę materii i dodatkowo spala nadmiar zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Osoby z nadwagą szybko zauważą zmniejszenie się brzucha i spadek wagi. Herbaciany detoks może stanowić doskonałą alternatywę odchudzania w przypadku, gdy ćwiczenia fizyczne nie dają efektu. Detoksykacja herbatą powoduje wzrost energii i dobre samopoczucie, które prowokuje do wzmożenia aktywności i podtrzymuje efekt utraty wagi.

Czy teatox jest bezpieczny?

Ważne jest aby stosować sprawdzone i dobre mieszanki. Używane zgodnie z zaleceniami są bezpieczną i efektywną drogą do zdrowia. Zwróćmy uwagę aby składały się z bezpiecznych, ekologicznych i naturalnych składników – wtedy efekty kuracji będą zgodne z oczekiwaniami. Osoby mające jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowanie teatoxu powinny zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego przed rozpoczęciem herbacianego detoksu.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy teatox?

Składniki powinny być ekologiczne, organiczne i dostępne w postaci pokruszonych liści. Najlepsza kompozycja poranna to: liść eukaliptusa, guarana, zielona herbata, yerba mate, dzika róża, owoc czarnego bzu, korzeń cykorii, jabłko, hibiskus, aronia, aromat ananasowy. W zestawie wieczornym korzystnie działają: mięta, trawa cytrynowa, skórka pomarańczowa, korzeń imbiru, hibiskus, korzeń lukrecji, jabłko, liść jeżyny słodkiej. Wszystkie wymienione składniki można odnaleźć np. w herbatkach  Hello Slim.

Podziel się opinią... Napisz jak Ty sobie radzisz...