Jak przyrządzić pyszną kawę?

Każdy lubi wypić dobrą kawę. Czy w tym celu trzeba iść do kawiarni? Nie, wyborną kawę można przyrządzić samodzielnie. Oto 3 proste wskazówki, które sprawią, że każdy będzie chciał przyjść aby napić się Twojej kawy.

Wyczyść naczynie do parzenia kawy

Czystość to podstawowa kwestia. Wszystkie naczynia, których używasz do przyrządzenia kawy, muszą być wyczyszczone po każdym użyciu. Resztki starej kawy zgromadzone na ściankach naczynia, fatalnie wpływają na smak napoju. Na naczyniach gromadzi się także tłuszcz i pozostałości środków czystości. Wszystko to sprawia, że kawa przyrządzona w niedomytym naczyniu traci aromat i walory smakowe.

piperinox

Do dokładnego wyczyszczenia kubka i zaparzacza do kawy, wystarczy soda oczyszczona i woda. Pamiętaj o dokładnym wyszorowaniu naczyń i obfitym spłukaniu dużą ilością wody.

Stosuj filtrowaną wodę

Woda, której używasz do zaparzenia kawy, ma bardzo duży wpływ na smak. Kawa składa się przecież w 99% z wody. Używaj czystej, przefiltrowanej lub butelkowanej wody wolnej od chloru i innych substancji, które mogłyby mieć wpływ na smak Twojej kawy.

Jeśli używasz filtrów do kawy, to stosuj filtry ze stali nierdzewnej lub złota zamiast filtrów papierowych. Twoja kawa będzie lepiej smakować, jeśli zapomnisz o filtrach papierowych. Filtry papierowe uwalniają barwniki, chlor i wybielacze, które mają wpływ na smak.

Stosuj kawę ziarnistą

Dobrej jakości ziarna kawy są droższe, ale przyrządzony z nich napój, ma nieporównywalnie bogatszy smak i aromat.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy użyć kawy ziarnistej o dobrej jakości, która będzie mielona tuż przed użyciem. Możesz pomyśleć, że to niedogodność w porównaniu z kawą mieloną, ale kiedy spróbujesz tej różnicy, nigdy nie kupisz już kawy zmielonej.

Najlepszy smak i najbogatszy aromat ma świeżo zaparzona kawa. Kawy nie należy odgrzewać ani poddawać działaniu mikrofal. Bez uszczerbku dla smaku, kawę można przechowywać w termosie przez około godzinę.

Jeśli zastosujesz się do tych trzech prostych wskazówek, każda filiżanka, którą zaparzysz, będzie spełniać oczekiwania największych koneserów smaku kawy.

Dodaj komentarz