Z jakiej przyczyny wzrasta ciśnienie krwi?

Wysokie ciśnienie krwi jest dolegliwością, która zwiększa ryzyko zawału serca, udaru, a nawet demencji. Ta choroba dotyczy osób w każdym wieku. Nawet jeśli masz prawidłowe ciśnienie krwi w wieku 50 lat, to nadal masz 90% szans na rozwój wysokiego ciśnienia krwi później. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Powszechnie myślimy, że złogi miażdżycowe, które gromadzą się na ściankach naczyń krwionośnych, są związane z chorobami serca. Aczkolwiek, płytka odkładająca się na wewnętrznych ściankach żył i tętnic, powoduje zwężenie naczynia krwionośnego. Jednak ilość krwi, która jest pompowana przez serce, nie zmienia się. Ta sama ilość krwi wciąż musi przedostać się przez zwężone naczynia krwionośne i z tego powodu ciśnienie w układzie krwionośnym zwiększa się. Naczynia krwionośne i tętnice są elastyczne, jednak z upływem czasu robią się coraz bardziej sztywne i kruche. Jeśli ciśnienie stanie się zbyt duże, naczynie krwionośne może pęknąć i spowodować poważne problemy zdrowotne, nawet zagrożenie życia.

Sposób odżywiania jest ściśle związany z ciśnieniem krwi, a niektóre składniki diety mogą je obniżyć.

W latach 1993-2008 we Francji przeprowadzono badanie, w którym wzięło udział ponad 40 tysięcy kobiet. Osoby biorące udział w badaniu wypełniły kwestionariusz, w którym były zawarte między innymi takie informacje: jak wiek, choroby związane z nadciśnieniem występujące w rodzinie, wskaźnik masy ciała, aktywność fizyczna, palenie tytoniu, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, leczenie hormonalne i spożycie alkoholu, kofeiny, magnezu, potasu, omega 3 i przetworów mięsnych. Po przeanalizowaniu wyników stwierdzono, że osoby spożywające dużą ilość flawonoidów, pochodzących z owoców i warzyw, wykazują o 10% mniejsze ryzyko rozwinięcia się wysokiego ciśnienia krwi.

Jak suplementy diety oddziałują na ciśnienie krwi?

OMEGA+++ jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA i EPA). Olej pochodzi z ryb z rodziny sardynek i jest bogaty w DHA i EPA. Suplement zawiera także witaminę K2, która odgrywa istotną rolę w likwidowaniu osadów wapiennych w tętnicach. Większość innych suplementów omega 3 nie zawiera witaminy K2, a te dwa składniki działają równolegle na rzecz zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

IMMUNE+++ zawiera trzy naturalne źródła bioflawonoidów i polifenoli, które mają pozytywny wpływ na ciśnienie krwi i zdrowie serca. Suplement dodatkowo zapewnia wysoką dawkę witaminy C o przedłużonym działaniu. Dodatek aceroli poprawia wchłanianie witaminy C do krwi i minimalizuje jej wydalanie z moczem – dzięki temu witamina C krąży dłużej w krwiobiegu.

DIGESTIVE+++ jest głównie źródłem cennych probiotyków i prebiotyków. Jednak dużą zaletą tego suplementu jest znaczna ilość ALA w postacji oleju lnianego. Dzięki temu, suplement diety jest źródłem kwasów tłuszczowych – cennych składników, które poprawiają funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Dodaj komentarz