Zioła, które zapobiegają wypadaniu włosów

Panuje powszechny pogląd, że utrata włosów to stan, na który nikt nie jest odporny. Faktycznie, z upływem lat większość mężczyzn i kobiet zauważa, że ich włosy są coraz słabsze i coraz bardziej przerzedzają się. Proces wzmożonego wypadania włosów zwykle rozpoczyna się w wieku średnim. Jednak u niektórych osób utrata włosów następuje nawet po dwudziestym roku życia. Czy to rzeczywiście jest naturalny stan rzeczy? Jakie środki zapobiegawcze można zastosować?

Istnieje mnóstwo medykamentów i innych środków dostępnych w aptece, które można stosować w celu uniknięcia wypadania włosów. Jednak połykanie tabletek jest trudne do zaakceptowania przez większość osób. Na szczęście natura podarowała nam rozmaite zioła, które można skutecznie stosować, jako naturalne remedium na wypadające włosy.

Aloe Vera stymuluje wzrost włosów

Aloes bardzo dobrze wspomaga naturalne leczenie łysienia. Jego działanie polega na poprawieniu krążenia krwi w skórze głowy. Jest to ważna funkcja, ponieważ krew przenosi składniki odżywcze i minerały do ​​cebulek włosowych. Prawidłowo odżywione włosy szybko rosną, są gęste i grube. Aloes ma także właściwości antybakteryjne. Dzięki temu odkaża i oczyszcza mieszki włosowe, a tym samym doprowadza do unormowania ich funkcjonowania. Zdrowe i silne mieszki włosowe oraz dobrze odżywione cebulki włosowe są niezbędne, aby posiadać silne włosy.

Łopian zapobiega wypadaniu włosów

Łopian pomaga zapobiegać wypadaniu włosów, ponieważ ułatwia wydalanie toksyn z organizmu. Toksyny są bardzo szkodliwe dla włosów i mogą być przyczyną łysienia. Łopian jest także źródłem bardzo cennego oleju, który działa na najpowszechniejsze przyczyny utraty włosów: osłabienie układu odpornościowego, dysfunkcje hormonalne, stres, zaburzenia metabolizmu, zaburzenia odżywiania cebulek włosów.

Skrzyp skutecznie leczy łysienie

Skrzyp to naturalne źródło witamin i minerałów – odżywia włosy i dostarcza brakujących mikroelementów. Szczególnie cenna jest krzemionka, która ma właściwości antyoksydacyjne. Potas i krzem wzmacniają włosy i przedłużają okres życia włosa. Skrzyp można kupić w aptece jako suplement diety lub przygotować samodzielnie w domu. Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie oleju ze skrzypu, który należy nanosić bezpośrednio na skórę głowy i wmasowywać okrężnymi ruchami. Na bazie naparu ze skrzypu można zrobić płukankę do włosów. Systematyczne stosowanie płukanki gwarantuje wzmocnienie i zagęszczenie włosów.

Rumianek nawilża włosy

Rumianek to kolejne zioło, które skutecznie pomaga wyleczyć łysienie. Rumianek wspomaga wytwarzanie naturalnych olejów, które nawilżają skórę głowy. Odpowiednio nawilżone włosy nie pękają, są silne i elastyczne, zachowują naturalny blask.

Bardzo ważne jest, aby rozpocząć leczenie łysienia jak najwcześniej. Zacznij stosować zioła, które wymieniliśmy natychmiast, gdy tylko zauważysz, że twoje włosy są osłabione i wypadają bardziej intensywnie. To znacznie zwiększy szanse na odzyskanie włosów. Jeśli mieszki włosowe będą zbyt długo puste, wówczas mogą całkowicie stracić zdolność wytwarzania włosów. Wtedy utrata włosów będzie bezpowrotna.

Komentarz do “Zioła, które zapobiegają wypadaniu włosów

  • 7 września 2020 o 22:09

    To raczej nie jest dla mężczyzn, ale jakby któraś z pań potrzebowała coś na wzmocnienie włosów, to polecam locerin. Stosuję od kilku tygodni i widzę dużą poprawę.

Dodaj komentarz