Zioła lepsze od leków na wypadanie włosów?

Stosowanie ziół ma oczywiste zalety, ponieważ zioła wspomagają naturalne mechanizmy regenerowania się organizmu. Zioła działają na przyczynę problemu, a nie tylko maskują objawy, jak to jest w przypadku większości leków. Jednak niewłaściwe byłoby przedstawienie ziołowych metod leczenia wypadania włosów jako cudownego rozwiązania dla wszystkich cierpiących.

Istnieje coraz więcej dowodów na poparcie poglądu, że niektóre ziołowe środki zaradcze stanowią doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Poniżej opisujemy niektóre z bardziej popularnych ziół stosowanych przeciwko wypadaniu włosów. Sprawdźmy jak działają zioła i czy warto ich spróbować.

profolan

Na pierwszym miejscu należy przedstawić miłorząb japoński (Gingko biloba). Uważa się, że to popularne zioło poprawia krążenie krwi w mózgu i skórze. Zwiększony przepływ krwi dostarcza więcej składników odżywczych do mieszków włosowych, co poprawia regenerację włosów. Zalecana dawka każdego dnia wynosi 120-160 mg suchego ekstraktu w trzech dawkach (rano, w południe i wieczorem).

Następnym skutecznym środkiem jest zielona herbata. Naukowcy udowodnili, że katechiny znalezione w zielonej herbacie mogą hamować enzym 5-alfa-reduktazę, który przekształca testosteron w nieprzyjazną formę, sprzyjającą powstawaniu łysienia typu męskiego. Tak więc zielona herbata jest skuteczna w zapobieganiu i leczeniu łysienia typu męskiego. Aby kuracja była skuteczna, należy wypić codziennie kilka filiżanek zielonej herbaty lub połykać ekstrakt z zielonej herbaty w formie kapsułek (zgodnie z instrukcjami producenta).

Ekstrakt z suszonego korzenia Fo-Ti (Ho-Shou-Wu). Jest to chińskie zioło, które tradycyjnie stosuje się w celu zmniejszenia wypadania włosów. Jest składnikiem wielu preparatów stosowanych przy wypadaniu włosów. Można je także kupić w postaci herbaty i kapsułek.

Ekstrakt z kory wiśni afrykańskiej (Pygeum africanum, Prunus africana). Działa w podobny sposób jak zielona herbata. Jest szeroko stosowany w leczeniu prostaty i łysienia typu męskiego. Dzienne dawkowanie określa się na 60-500 mg. Jest szeroko dostępny na stronach internetowych lub w aptece, w formie tabletek lub kapsułek.

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej (Saw Palmetto). To naturalne remedium jest bardzo często wybierane przez mężczyzn, ze względu na szerokie spektrum działania. Jest skuteczne w przypadku przerostu gruczołu prostaty oraz doskonale wspomaga regenerację włosów. Stanowi podstawowy element wielu komercyjnych zabiegów skutecznych przy wypadaniu włosów, ale łatwo jest go także kupić w czystej postaci do samodzielnego stosowania. Zalecana dawka to 160 mg ekstraktu z owoców palmy sabałowej, dwa razy dziennie.

Herbata z pokrzywy (Urtica) jest od dawna preferowana jako środek zapobiegający wypadaniu włosów ze względu na jego zdolność do blokowania konwersji testosteronu do DHT. Oprócz picia herbaty, można ją przyjmować w formie pigułki lub kapsułki z optymalną dawką 50-100 mg na dobę.

Dodaj komentarz