Dwie rzeczy, bez których nie zrzucisz nadwagi

Istnieje mnóstwo przepisów na pozbycie się nadmiaru wagi. Większość z nich jest skomplikowana i wymaga wielu wyrzeczeń. Tylko niewiele osób doczekuje się wymarzonej szczupłej sylwetki. Niestety, po krótkim czasie większość z nich wraca do poprzedniej wagi. W rzeczywistości, ważne są jedynie dwa elementy i nie ma potrzeby, aby komplikować to bardziej.

W skutecznym odchudzaniu znaczenia ma jedynie spalanie kalorii i zdrowe odżywianie. Jeśli łudzisz się, że jest inaczej, to nie oczekuj pozytywnych efektów. Wystarczy zwiększyć ilość spalanych kalorii i zwracać uwagę na to co wkładasz do ust. Wtedy bez żadnych wątpliwości zaczniesz tracić na wadze. Inaczej nie będzie!

Krok 1 – aktywność fizyczna.

To jest element obowiązkowy, bez którego zrzucenie wagi nie powiedzie się. Według ostatnich badań, najefektywniejszym rodzajem treningu, który sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i przyspieszeniu metabolizmu, jest trening interwałowy. Trening interwałowy polega na przeplataniu intensywnego wysiłku z okresami odpoczynku. Tego typu ćwiczenia mobilizują organizm do spalania kalorii podczas treningu i również po nim. Zwiększa się także metabolizm spoczynkowy, dzięki któremu spalasz kalorie nawet podczas snu. Najlepiej ćwicz pod okiem trenera, aby mieć pewność, że wykonujesz trening zgodnie z zasadami. Trenuj przez 3-5 dni w tygodniu.

Trening siłowy jest również korzystny, ponieważ duża masa mięśni pomaga spalić więcej kalorii.

W czasie treningu podnoś większe ciężary, gdyż pomaga to efektywniej redukować tkankę tłuszczową. Lepsze są krótsze serie z większym obciążeniem niż wielokrotne podnoszenie lekkich ciężarów. Mniejsze ciężary i większa ilość powtórzeń poprawiają wytrzymałość mięśni. Jeśli chcesz szybko spalić tłuszcz, podnoś ciężary na poziomie 80-90% swoich możliwości.

Krok 2 – obserwowanie tego, co jesz.

To również jest element obowiązkowy, bez którego zrzucenie wagi nie powiedzie się. Błędne rozumienie sensu odżywiania spowodowało przybranie na wadze. Dopóki tego nie zrozumiesz, problem pozostanie. Jeśli czujesz się winny jedząc coś, to twoja intuicja podpowiada ci, żebyś tego nie jadł. Unikaj pokarmów, o których wiesz, że nie powinieneś ich jeść. Zapomnij o ciężkich kremach, fast foodach, ogranicz cukier i sól. Żywność, którą powinieneś jeść, to: warzywa, owoce, orzechy, zdrowe tłuszcze, ryby, kurczak, ryby, płatki owsiane. Nie ma możliwości, abyśmy w jednym akapicie opisali zdrową dietę. Sięgnij do literatury i kieruj się zdrowym rozsądkiem!

Kiedy będziesz brać coś do zjedzenia, zastanów się czy czujesz głód!

Istnieją również suplementy, które można stosować, na przykład: CLA, ekstrakt z zielonej herbaty, produkty termogeniczne. Suplementy nie są magicznym rozwiązaniem. Jednak dodanie ich do ćwiczeń fizycznych i dobrego odżywiania może przynieść dobre efekty.

Kiedy zaobserwujesz pierwsze pozytywne oznaki swoich działań, poczujesz satysfakcję i zwiększy się motywacja do dalszej pracy. Zdziwisz się, kiedy w pewnym momencie zauważysz, że to co kiedyś jadłeś, już nie smakuje tak dobrze.

Dodaj komentarz