Depresję można złagodzić stosując odpowiednią dietę

Wysokiej jakości produkty spożywcze, które zawierają witaminy, minerały i przeciwutleniacze, poprawiają pracę mózgu i chronią go przed stresem oksydacyjnym. Wolne rodniki są szkodliwymi produktami ubocznymi, które powstają w procesie utleniania – powodują stany zapalne i przyspieszone starzenie organizmu.

W jaki sposób jedzenie wpływa na nastrój?

Zgodnie z wynikami badań, ryzyko depresji u osób stosujących typową, zachodnią dietę, jest o 30% wyższe, niż u osób preferujących dietę śródziemnomorską lub japońską. Naukowcy uważają, że przyczyną tak znacznego obniżenia ryzyka depresji, jest duża ilość warzyw, owoców, pełnych ziaren, nieprzetworzonych ryb, owoców morza i ryb. Do sukcesu przyczynia się także zmniejszenie ilości mięsa i nabiału. Taka dieta nie zawiera rafinowanych i przetworzonych produktów spożywczych ani cukrów, które są typowymi składnikami diety typu „zachodniego” i przyczyniają się do obniżenia sprawności układu nerwowego – dlatego mogą być czynnikiem, który sprzyja obniżeniu nastroju.

restilen

Ponadto, nieprzetworzone pokarmy ulegają naturalnej fermentacji i działają w układzie pokarmowym jak naturalny probiotyk. Niestety, w sieciach handlowych dominują produkty przetworzone. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety. Dobry suplement, który zawiera probiotyki i prebiotyki to dobra alternatywa, dzięki której można uzyskać poprawę nastroju i wydajności mózgu.

Naturalne sposoby na pozbycie się depresji

  • Naucz się obserwować, jak spożywanie różnych pokarmów wpływa na twój nastrój. Łatwo zauważysz schematy, które nauczą cię wybierać korzystniejsze pożywienie.
  • Wypróbuj różne diety, aby wybrać spośród nich najlepszą dla siebie.
  • Poeksperymentuj także z dietą, która nie zawiera żadnych produktów przetworzonych, skrobi ani cukru. W ciągu dwóch tygodni poczujesz wyraźną różnicę w samopoczuciu.
  • Uzupełnij posiłki o produkty sfermentowane takie jak kimchi, miso, kiszona kapusta, kiszone ogórki, kombucha.
  • Jeśli zaobserwujesz problemy z trawieniem, wyeliminuj z diety produkty ziarniste i nabiał.

Stosuj DIGESTIVE+++

To innowacyjny suplement diety składający się z probiotyków i prebiotyków oraz pełnej gamy enzymów trawiennych. Wiele osób twierdzi, że dzięki temu produktowi i zrównoważonej diecie czują się znacznie lepiej pod względem fizycznym i psychicznym.

Stosuj OMEGA+++

Ten produkt dostarcza wysokiej dawki wartościowych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9 – skutecznie poprawia nastrój i łagodzi objawy depresji w każdej grupie wiekowej.

Dodaj komentarz