Nadzieja w walce z otyłością

Istnieje wiele czynników, które sprawiają że niektóre osoby mają skłonności do otyłości. Niektóre przyczyny znajdują się poza naszą kontrolą, na przykład uwarunkowania genetyczne, które mogą zaburzyć przebieg przemian biochemicznych, a w efekcie może nastąpić rozregulowanie metabolizmu tłuszczów. Tak więc, czy prawdziwe jest stwierdzenie, że „ludzie są otyli ponieważ za dużo jedzą i nie uprawiają sportu”?

Sposób w jaki się odżywiamy i ilość ćwiczeń fizycznych rzeczywiście są ważne, jednak nie można tego uznać za wiarygodne wyjaśnienie przyczyn epidemii otyłości. Stwierdzono, że na prawidłowe przebieganie przemian biochemicznych, które zachodzą w organizmie człowieka, wpływają niektóre składniki odżywcze. Dr Carol Johnson, na łamach czasopisma American College of Nutrition, podkreśliła znaczenie witaminy C dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, również w odniesieniu do problemu otyłości.

keto-actives

Związek witaminy C ze spadkiem masy ciała

Na podstawie wyników swoich badań, Dr Johnson stwierdziła, że istnieje zależność między poziomem witaminy C w krwiobiegu a zdolnością do utraty wagi. Osoby posiadające odpowiednią ilość witaminy C mogą spalić podczas ćwiczeń o 30 % tłuszczu więcej, niż osoby, które mają niski poziom witaminy C. Oznacza to, że w przypadku osób z deficytem witamin C, utrata tkanki tłuszczowej jest procesem dużo trudniejszym i wymaga wielokrotnie większego wysiłku.

W 1989 roku przeprowadzono badania, na podstawie których stwierdzono, że wyższy poziom witaminy C w krwiobiegu jest skorelowany z niższym wskaźnikiem masy ciała. Okazało się również, że im większa jest otyłość brzuszna, tym niższy poziom witaminy C w krwiobiegu. Fakt ten potwierdziły badania na 19 000 dorosłych osobach przeprowadzone w Norfolk. W przypadku pacjentów cierpiących na otyłość, którzy zażywali 3 gramy witaminy C dziennie przez sześć tygodni, stwierdzono większą utratę masy ciała, niż u pacjentów stosujących placebo.

Witamina C jest też czynnikiem niezbędnym do biosyntezy karnityny, metabolitu koniecznego do transportu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych w błonie mitochondrialnej przy rozkładzie i utlenianiu tłuszczów. Niedobór karnityny jest jedną z przyczyn problemów ze spalaniem tłuszczów i akumulacji lipidów w mięśniach.

Polecanym źródłem wartościowej biologicznie witaminy C jest IMMUNE+++. Jest to mieszanka czystej witaminy C połączona z bioflawonoidami cytrusowymi i metabolitami lipidów. Ten rodzaj mieszanki wykazuje dwa razy większą przyswajalność przez organizm i pozostaje w krwiobiegu dwukrotnie dłużej niż standardowa witamina C.

Pamiętaj, że wraz z utratą wagi rośnie produkcja adiponektyny, przekaźnika tłuszczów, a to pośrednio pomaga w utrzymaniu zdrowia wątroby, serca i mięśni.

Komentarz do “Nadzieja w walce z otyłością

  • 27 grudnia 2020 o 19:43

    Otyłość to poważny problem, z którym boryka się dziś wiele osób. Siedzący tryb życia w połączeniu z niezdrową żywnością i słodkimi napojami prowadzi do wielu problemów z otyłością, takich jak choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie itp. Aby przezwyciężyć te problemy, musimy włączyć zieloną herbatę do naszej codziennej diety. Zielona herbata zawiera wiele substancji, które na różne sposoby pomagają schudnąć.

Dodaj komentarz