Olej rybi omega 3 wspiera nie tylko serce

Dietetycy i specjaliści zajmujący się zdrowiem, od blisko dwudziestu lat polecają suplementację oleju omega z ryb. Istnieje mnóstwo artykułów na ten temat i chyba nie ma takiej publikacji, której autor miałby negatywne zdanie odnośnie prozdrowotnych wartości oleju rybiego. Liczne kontrolowane badania kliniczne z całego świata potwierdziły korzyści dla zdrowia, które są następstwem przyjmowania DHA i EPA pochodzących z suplementów oleju rybiego.

Jeśli chcesz zapobiec chorobom cywilizacyjnym – zadbaj o dostarczenie kwasów tłuszczowych omega 3 w formie suplementów albo w ramach swojej diety. Kwasy omega 3 to recepta na zdrowie i piękny wygląd.

Zaspokojenie potrzeb organizmu na omega 3, nie jest trudne w ramach spożywanych posiłków. Wystarczające jest zjadanie około 400 gramów ryb morskich w ciągu tygodnia. Ryby, które dostarczają największej ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega, to łosoś, makrela, sardynki i tuńczyk. Oprócz ryb, korzystne kwasy tłuszczowe możesz także dostarczyć jedząc skorupiaki, tofu, migdały, orzechy włoskie, olej lniany, olej arachidowy lub olej rzepakowy. Jednak najpopularniejszym sposobem na zaopatrzenie organizmu w omega 3 są kapsułki – łatwe do spożycia, tanie i skuteczne tak samo, jak naturalne produkty, a nie zmuszają do restrykcyjnego pilnowania diety.

Ludzie na całym świecie nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest przyjmowanie EPA i DHA dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jak wybrać najlepsze suplementy omega 3?

Istnieje bardzo szeroki wybór suplementów omega 3, dzięki którym skutecznie zadbasz o zdrowie układu sercowo-naczyniowego, oczu i mózgu. Możesz testować wszystkie po kolei, jednak weź pod uwagę, że najlepszym wyborem jest LifePharm OMEGA+++. Wysoka jakość składników i dodatkowe, korzystne składniki, to przekonujące argumenty. W celu wsparcia zdrowia serca, do suplementu dodano koenzym Q10 oraz witaminę K. Jako źródło dobroczynnego oleju rybiego wykorzystano unikalny gatunek sardeli (Engraulis Ringens) pochodzący z Ameryki Południowej.

Pamiętaj, że DHA i EPA mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Małe ryby w regionach wybrzeża Pacyfiku nie zawierają szkodliwych metali ciężkich (między innymi ołowiu i rtęci), które są powszechne w przypadku większych ryb. Dobierając najlepsze źródło kwasów tłuszczowych omega 3, LifePharm wybrał ten unikalny typ sardeli nie tylko ze względu na występujące naturalnie wysokie poziomy EPA i DHA, ale także ze względu na naturalną czystość.

Dodaj komentarz