Przeciwutleniacze poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego

Spożywaniu owoców i warzyw przypisuje się korzystne efekty zdrowotne. Wynika to głównie z przeciwutleniającego działania określonych owoców i warzyw. Szczególne znaczenie ma fakt, że pewne polifenole roślinne wykazują zdolność do tłumienia uszkodzeń w naczyniach krwionośnych, które są efektem destrukcyjnego działania utleniaczy. Skutkuje to poprawą wyściółki naczyń krwionośnych i znacząco obniża ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe.

Badania wykazały, że spożywanie większej ilości antyoksydantów pod postacią polifenoli – między innymi flawanonów i antocyjanów pochodzących z owoców – przyczynia się do zmniejszenia ryzyka udaru i zawału serca.

Związki te są łatwe do pozyskania poprzez dołączenie owoców do codziennej diety, ponieważ są obecne w czerwonych i niebieskich owocach oraz cytrusach. Ochronny efekt, jaki daje spożywanie poszczególnych owoców, przypisywany jest zdolności polifenoli do hamowania utleniania cholesterolu LDL, tworzenia komórek piankowatych makrofagów i zmian miażdżycowych.

Zdrowy styl życia zmniejsza czynniki ryzyka

Tworzenie się miażdżycy tętnic jest powolnym procesem, który może rozpocząć się nawet w okresie dzieciństwa. Efekt jest taki, że wieku 60-70 lat miażdżycę ma połowa dorosłych osób. Naukowcy badają, dlaczego i w jaki sposób tętnice ulegają uszkodzeniom wraz z wiekiem, jak płytki miażdżycowe rozwijają się i zmieniają wraz z upływem czasu oraz dlaczego zmiany miażdżycowe mogą prowadzić do powstawania zakrzepów.

Istnieje kilka czynników ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo powstawania płytki miażdżycowej w tętnicach. Są to między innymi palenie tytoniu, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu we krwi. Każdy z nas ma wpływ na zminimalizowanie czynników ryzyka. Możemy to zrobić stosując odpowiedni sposób odżywiania, wprowadzając regularną aktywność fizyczną i stosując inne zmiany w kierunku wprowadzenia zdrowego stylu życia.

Naukowcy udowadniają, że układ krwionośny osób, które prowadzą zdrowszy styl życia, jest pozbawiony zmian miażdżycowych. Powodów do wyboru zdrowego stylu życia jest wiele. Jednak zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, jest argumentem nie do obalenia.

IMMUNE+++ zapewnia maksymalną ochronę przeciwutleniającą. Regularne spożywanie silnych antyoksydantów zapobiega utlenianiu tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych. Dzięki temu możesz uniknąć gromadzenia się płytek miażdżycowych w tętnicach i zapobiec powstawaniu groźnych stanów zapalnych. Skuteczna ochrona antyoksydacyjna jest jednym z ważniejszych czynników, które są istotne dla optymalnego zdrowia.

Dodaj komentarz