Suplementy diety dla kobiet w ciąży

W okresie ciąży priorytetem organizmu jest odżywienie płodu – nawet kosztem organizmu matki. Wszystkie matki mają naturalny instynkt, który nakazuje zaspokajać potrzeby płodu na wszystkie składniki odżywcze. Jeśli organizm matki nie posiada odpowiednich zapasów budulca niezbędnego do wytworzenia nowego organizmu, wówczas matka ma silną potrzebę jedzenia specyficznych potraw, nawet jeśli wcześniej nie smakowały jej, i czasem o nietypowych porach dnia.

Aby zagwarantować dostarczenie płodowi wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów, można stosować suplementy diety dla kobiet w ciąży. Dobrze dobrane suplementy diety mogą pomóc w urodzeniu zdrowego dziecka i w zachowaniu zdrowia matki. Takie same efekty można uzyskać stosując zdrową i zrównoważoną dietę oraz prowadząc zdrowy styl życia. Jednak zastosowanie suplementów diety jest zdecydowanie łatwiejsze i większość kobiet wybiera właśnie tę metodę.

Podstawowe minerały, które są zalecane podczas ciąży, to wapń i magnez, które pomagają regulować poziom cukru we krwi oraz wpływają na kurczenie się i rozluźnianie mięśni. Warto zwrócić uwagę, że oba mikroelementy powinny być zażywane jednocześnie, gdyż tylko wtedy dostarczają maksimum korzyści.

Od pewnego czasu jelita są nazywane „drugim mózgiem”, ponieważ naukowcy odkryli jak ważna jest flora bakteryjna jelit dla ogólnego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jelita dziecka są zasiedlane przez bakterie pochodzące z jelit matki (pod warunkiem porodu naturalnego). Tak więc, dla uzyskania zdrowych bakterii w układzie pokarmowym dziecka, konieczna jest prawidłowa równowaga bakteryjna w jelicie matki. Z tego powodu, wskazane jest przyjmowanie w ciąży suplementów probiotycznych (DIGESTIVE+++), które pomagają utrzymać optymalne zróżnicowanie bakterii w układzie pokarmowym i które przyczyniają się prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego u noworodka. Probiotyki można uzupełnić spożywając fermentowane produkty, takie jak kefir, miso lub kiszona kapusta.

Wiele lekarzy zaleca kobietom w ciąży stosowanie preparatów multiwitaminowych. Codzienne stosowanie prenatalnych multiwitamin jest świetnym sposobem na uzupełnienie składników odżywczych. Jednak nie wszystkie preparaty multiwitaminowe są sobie równe. Gwarancją dobrej jakości może być skład preparatu dopasowany do potrzeb kobiety spodziewającej się dziecka oraz naturalne składniki suplementu diety. Istnieją także preparaty, które są określane jako skondensowane źródła naturalnej i zdrowej żywności, na przykład LAMININE. Ten preparat ma działanie zbliżone do komórek macierzystych i ze względu na odżywcze i regeneracyjne właściwości jest zalecany w okresie ciąży i karmienia piersią w ilości od 1 do 5 kapsułek dziennie.

Dodaj komentarz