Naturalne produkty spalające tłuszcz

Zdrowe produkty do spalania tłuszczu, to bardzo popularny temat rozmów wśród kulturystów. Ten temat może także zainteresować osoby walczące z nadmiarem tkanki tłuszczowej i nadwagą. Produkty które spalają tłuszcz w organizmie są nazywane produktami o ujemnej kaloryczności. Dieta spalająca tłuszcz przyspiesza metabolizm i jest to najłatwiejszy sposób na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Produkty spalające tkankę tłuszczową charakteryzują się tym, że ilość energii, którą organizm zużywa na ich strawienie, jest wyższa od ilości energii dostarczonej przez pokarm. Spożywanie tych pokarmów wymaga od organizmu zużycia kalorii, co przekłada się na spalenie tłuszczu i utratę wagi. Nazywamy to ujemnym bilansem energetycznym.

keto-actives

Pokarmy sprzyjające spalaniu tłuszczu są bogate w błonnik, zawierają dużo wody i mają niską zawartość tłuszczu. Mocno wpływają na przyspieszenie metabolizmu i wzmagają tempo spalania kalorii. Jedząc tego typu produkty, nie musisz liczyć kalorii.

Spis produktów spalających tłuszcz

Warzywa o wysokiej zawartości błonnika: pomidor, burak, marchew, szparag, fasola szparagowa, ogórek, seler, dynia, soja i wiele innych. Wymienione warzywa są bardzo wartościowym pożywieniem. Oprócz dużej ilości błonnika, dostarczają niezbędnych witamin i minerałów. Mają niską zawartość tłuszczu i sprzyjają wzrostowi mięśni.

Owoce o dużej zawartości witaminy C: ananas, cytryna, limonka, grejpfrut. Witamina C jest naturalnym przeciwutleniaczem, który przyspiesza spalanie tłuszczu i redukcję wagi ciała.

Produkty pełnoziarniste. W tej grupie, najlepsze to płatki owsiane i brązowy ryż. Dobry jest również pełnoziarnisty chleb, dostarczający dużej ilości błonnika i minerałów.

Drób, ryby, chude mięso. Pokarmy bogate w białko o niskiej zawartości tłuszczu, to idealny spalacz tłuszczu z okolic brzucha. Produkty bogate w chude białko to: pierś kurczaka, pierś indyka, chuda wołowina, łosoś, sardynki.

Nabiał: mleko, jogurt, twaróg.

Pikantne przyprawy: pieprz cayenne, papryka chili, imbir, czosnek. Doskonale stymulują metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczu.

Napoje: zielona herbata, czerwona herbata, kawa, czerwone wino.

Pamiętaj, że prawidłowo zbilansowana dieta nie może ograniczać się tylko do produktów spalających tłuszcz. Zbilansowana dieta powinna dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych i utrzymać prawidłowy bilans energetyczny.

Dodaj komentarz