Suplementy diety w leczeniu łuszczycy

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, która polega na zaburzeniu cyklu życia komórek skóry. Medycyna konwencjonalna uznaje łuszczycę za chorobę nieuleczalną i dlatego oferuje jedynie środki łagodzące objawy zewnętrzne tej choroby. Jednak terapeuci stosujący holistyczne podejście do zdrowia uważają, że łuszczycę można wyleczyć stosując substancje pochodzenia naturalnego i prowadząc zdrowy styl życia. Jak wyleczyć łuszczycę w naturalny sposób?

Rzeczywistą przyczyną łuszczycy jest złe funkcjonowanie układu immunologicznego. Poprzez skoncentrowanie uwagi na przyczynach i wprowadzeniem odpowiednich zmian w sposobie żywienia i stylu życia, można zlikwidować źródło problemu i pozbyć się objawów.

Objawy łuszczycy.

  • Czerwone, rozpalone i wypukłe plamy na skórze, pokryte grubymi płatami łuszczącej się skóry.
  • Przesuszone obszary skóry, które pękają lub krwawią.
  • Swędzenie, pieczenie i bolesność w okolicy plam na skórze.
  • Obrzęknięte i bolesne stawy.

Objawy łuszczycy mogą pojawiać się i znikać, przechodzić w stan remisji, a następnie rozwijać się. W skrajnych przypadkach łuszczyca może powodować znaczne utrudnienia w codziennych życiu. Stosowanie kremów i maści kortykosteroidowych może zmniejszyć stan zapalny skóry i świąd i przynosi chwilową ulgę. Jednak kortykosteroidy jeszcze bardziej rozregulowują funkcjonowanie układu immunologicznego i pogłębiają problem, zamiast go rozwiązywać.

Suplementy diety, które usuwają przyczyny łuszczycy.

Podstawowym lekarstwem jest prawidłowa dieta i zmiana stylu życia, o których pisaliśmy w innych artykułach. Dodatkowym elementem mogą być suplementy diety, rozumiane jako skondensowane dawki naturalnych substancji, które przyspieszają przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Suplementy diety nie są koniecznym elementem kuracji, jednak umożliwiają szybkie dostarczenie dużych dawek określonych substancji, co w ramach spożywanych posiłków zajęłoby dużo więcej czasu. W przypadku chorób autoimmunologicznych (w tym łuszczycy) należy skoncentrować się na następujących suplementach diety:

Dodaj komentarz