Masz wysoki poziom cholesterolu?

Błonnik pokarmowy posiada zdolność wiązania cholesterolu w przewodzie pokarmowym. Spożywanie pokarmów bogatych w błonnik pokarmowy powoduje, że cholesterol nie przedostaje się do układu krwionośnego. Jest to pierwszy krok w obniżeniu poziomu cholesterolu. Drugi krok to zapewnienie odpowiedniej ilości wielonienasyconych kwasów w diecie. Kwasy omega 3 w sposób bezpośredni obniżają poziom cholesterolu LDL.

Kolejne naturalne substancje, które pomagają gdy poziom cholesterolu jest podwyższony, to sterole roślinne i stanole. Te substancje, które również chronią organizm przed wchłanianiem cholesterolu, występują między innymi w produktach pełnoziarnistych, warzywach, owocach, roślinach strączkowych, orzechach i nasionach.

Zgodnie z wynikami badań, synteza trójglicerydów i lipoprotein o bardzo niskiej gęstości (VLDL) w wątrobie jest znacznie redukowana przez kwasy tłuszczowe omega-3. Unikanie spożywania tłuszczów nasyconych i cholesterolu spożywczego, w połączeniu ze stosowanie kwasów tłuszczowych omega-3 wspomaga obniżanie złych tłuszczów i ma duże znaczenie jako środek zapobiegający chorobom układu sercowo-naczyniowego. Systematyczne spożywanie oleju z ryb w połączeniu z dietą o niskiej zawartości cholesterolu i niskiej zawartości tłuszczów, według obecnego stanu wiedzy jest najpewniejszym sposobem na obniżenie poziomu złego cholesterolu i doprowadzenie krwiobiegu do pełnego zdrowia.

Jednak w dzisiejszych czasach przygotowanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków nie jest łatwym zadaniem. Często prowadzimy bardzo intensywne życie i nie mamy czasu ani chęci, aby zatroszczyć się o odpowiednią ilość wartościowych składników odżywczych w posiłkach, które zjadamy. W takim przypadki jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się być przyjmowanie suplementów diety. Kapsułka ze skoncentrowaną dawką omega 3, błonnika i steroli roślinnych może być ratunkiem dla wielu osób.

Stosuj OMEGA+++ codziennie rano lub w porze obiadu. Każdy składnik tego innowacyjnego suplementu diety odgrywa istotną rolę, wspomagając efektywne i wydajne funkcjonowanie układu krążenia. Każda kapsułka zawiera kwasy tłuszczowe omega 3 (EPA i DHA), omega 6 i omega 9, koenzym Q10, witaminę K2 i opatentowany ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj.

Obniżenie poziomu złego cholesterolu LDL jest bardzo ważne dla wsparcia zdrowia serca i układu krążenia.

Dodaj komentarz