Czy jest możliwe odwrócenie zniszczeń spowodowanych paleniem papierosów?

Większość osób, które zaprzestały palenia papierosów, zastanawia się czy jest możliwe zregenerowanie organizmu, zniszczonego przez długoletni nałóg. Palenie papierosów powoduje bardzo rozległe zniszczenia. Nie ma wątpliwości, że rzucenie palenia jest jedynym sposobem na zahamowanie szkód spowodowanych paleniem. Ale czy po rzuceniu palenia zdrowie będzie tak samo doskonałe, jak wtedy, gdy jeszcze nie było problemu z nałogiem?

Natychmiast po rzuceniu palenia, ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru zacznie się obniżać. W ciągu dwóch lat od rzucenia palenia, ryzyko zawału serca spadnie do takiego poziomu, jak u osoby która nigdy nie paliła papierosów. Ryzyko zachorowania na raka również maleje po rzuceniu palenia. Ryzyko raka płuc, jamy ustnej, gardła, trzustki i pęcherza moczowego spada o połowę po pięciu latach od rzucenia palenia.

Palenie papierosów zmniejsza przepływ krwi i tlenu do górnych warstw skóry, i w efekcie powoduje uszkodzenia skóry. Prowadzi to do powstawania zmarszczek i przyspieszonego starzenia. Ten proces również można zatrzymać rzucając palenie papierosów.

Tak więc, zerwanie z nałogiem jest bardzo korzystne dla zdrowia i zatrzymuje zniszczenia spowodowane paleniem. Z upływem czasu większość dolegliwości przemija. Istnieją jednak pewne rodzaje szkód spowodowanych paleniem, które mogą być trwałe i śmiertelne. Jeśli palisz bardzo dużo papierosów lub jesteś uzależniony od wielu lat, wówczas może rozwinąć się przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Jeśli jesteś palaczem, musisz jak najszybciej rzucić palenie, aby odwrócić szkody spowodowane nałogiem. Rzucenie palenia nie dla każdego jest łatwe, ale znalezienie właściwego sposobu znacznie zwiększa szanse na sukces. Najbardziej popularne są naturalne metody zwalczania nałogu nikotynowego. Naturalne metody rzucania palenia mogą pomóc uniknąć kosztów i negatywnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz