Jak podnieść poziom kreatyniny

Wykorzystaj moc kreatyniny do poprawienia masy mięśniowej. Kreatynina jest produktem ubocznym metabolizmu mięśni. Jest wytwarzana z kreatyny, która odgrywa ważną rolę w generowaniu energii w mięśniach.

Kreatyninę zgromadzoną w komórkach mięśni można wykorzystać do poprawienia siły i zwiększenia wytrzymałości. Do podniesienia poziomu kreatyniny nie są potrzebne suplementy ani sterydy. Wystarczy skorzystać z kilku porad, które opisuję dalej.

Stosuj dietę, która dostarczy odpowiedniej ilości białka, ponieważ dieta o bardzo małej zawartości białka powoduje obniżenie stężenia kreatyniny. Poziom kreatyniny najłatwiej jest kontrolować badając mocz. Najbardziej bogate źródła białek to kurczak, chuda wołowina i rośliny strączkowe. Bardzo ważne jest, aby jeść zielone warzywa liściaste i produkty bogate w żelazo, ponieważ obniżone stężenie żelaza może również powodować obniżenie stężenia kreatyniny w moczu. Surowe ryby, takie jak tuńczyk, łosoś i makrela w formie sushi lub sashimi doskonale zwiększają poziom kreatyniny. Surowe ryby zawierają także zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3, które są bardzo skutecznymi przeciwutleniaczami. Dodatkowo, ryby zawierają metioninę, aminokwas który bierze udział w syntezie kreatyniny.

Dbaj o należyte nawodnienie organizmu aby umożliwić nerkom prawidłową pracę, to również przyczyni się do utrzymania prawidłowego poziomu kreatyniny w organizmie.

Zadbaj o zdrowie układu moczowego. Zakażenia dróg moczowych powodują obniżenie poziomu kreatyniny, i zapalenie pęcherza moczowego. Mogą pojawić się trudności w oddawaniu moczu.

Zaobserwowano, że niektóre leki obniżają poziom kreatyniny, wpływając na centralny układ nerwowy. Skonsultuj się z lekarzem, żeby unikać stosowania leków, które mają niepożądane skutki uboczne w omawianym zakresie.

Stale kontroluj poziom kreatyniny w organizmie. Zbyt dużo kreatyny w organizmie może negatywnie wpływać na nerki. Jeśli nerki są zbyt mocno obciążone, wówczas toksyny zaczną się gromadzić, co z kolei może powodować inne poważne problemy. Zwiększenie masy ciała, skurcze, nudności i biegunka, to objawy zbyt dużej ilości kreatyniny w organizmie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek z tych objawów, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się że równowaga organizmu nie została naruszona.

Komentarz do “Jak podnieść poziom kreatyniny

  • 29 listopada 2017 o 08:38

    Poziom kreatyniny podnoszę przy pomocy suplementacji. Moim celem treningowym jest od zawsze rozbudowa tkanki mięśniowej. Od kiedy stosuję LargoMass widzę progres. W naturalnym składzie zawarta jest arginina, karnityna i ekstrakt z tribulus terrestris, który podnosi poziom testosteronu. Po 48 h od zastosowania zauważyłem pozytywny wpływ na wydolność i wytrzymałość, dzięki którym mogłem pozwolić sobie na intensywniejszy trening. Motywacja rośnie.

Dodaj komentarz