Dieta, trening i odżywki na przyrost masy

Prawidłowo zbilansowana dieta to podstawowy warunek sukcesu w kulturystyce. Sam trening to zbyt mało. Organizmowi należy dostarczyć składników niezbędnych do budowania masy mięśniowej.

Jeśli Twoim celem jest szybki wzrost masy mięśniowej, to odpowiednia dieta na wzrost masy jest niezbędna. Dieta sprzyjająca budowaniu masy ma inne proporcje węglowodanów i tłuszczów, niż dieta stosowana na co dzień. Należy spożywać około 20% kalorii więcej, niż przy zerowym bilansie energetycznym. Tłuszcz powinien stanowić 10-15% zapotrzebowania energetycznego. Białka powinniśmy jeść od 2 do 2,5 grama na 1 kg masy ciała. Pozostała część to węglowodany. Całkowicie rezygnujemy z tak zwanych złych tłuszczów.

Dieta na masę musi być dobrze zbilansowana. Nie możemy dopuścić do niedoboru składników odżywczych. Najkorzystniejsze produkty w diecie kulturysty to: jaja, ryby, odtłuszczony nabiał, itp. Dobrą dietę można skomponować samodzielnie, na podstawie tabeli kaloryczności potraw. Osoby, którym brakuje pewności siebie, mogą skorzystać z pomocy dietetyka albo instruktora na siłowni.

Dieta na wzrost masy to pierwszy element w drodze do celu. Kolejnym składnikiem jest trening. Trening powodujący wzrost mięśni jest bezpośrednio związany z dietą. Trener na siłowni jest tą osobą, która ułoży najlepszy plan treningowy.

Trening na masę musi składać się ze ściśle sprecyzowanej ilości serii i powtórzeń konkretnych ćwiczeń. Dobrze zaplanowany trening rozbudowuje wszystkie partie ciała. Najlepsze są ćwiczenia z hantlami, ze sztangą oraz pompki. Ale to nie wystarczy. Trening na wzrost masy to trudne zadanie i najlepiej opracowanie planu zlecić fachowcowi. Trening na masę wymaga regularnych treningów, siły i cierpliwości. Efekty będą widoczne dopiero po kilku miesiącach pracy na siłowni.

Kolejny krok to prawidłowa suplementacja. Odżywki na rzeźbę ciała i legalne sterydy zdecydowanie wzmocnią i przyspieszą efekty treningu. Stosowanie sprawdzonych i przetestowanych suplementów jest bezpieczne dla zdrowia i zgodne z prawem. Jednymi z polecanych suplementów na wzrost masy są GH Balance oraz Probolan 50. Zawarte w nich składniki pobudzają organizm do działania i przyspieszają efekty działania prawidłowej diety i regularnego treningu.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu albo sterydu, skonsultuj się z trenerem lub z doświadczonymi kulturystami. Stosuj tylko sprawdzone, bezpieczne i skuteczne suplementy. Wtedy na pewno osiągniesz pożądany wzrost masy mięśni.

Pamiętaj, że nie przyniesie efektów żaden element planu wzrostu masy, zastosowany bez pozostałych. Same suplementy albo odżywki bez prawidłowej diety i odpowiedniego treningu, nie będą skutkowały. Tylko połączenie wszystkich działań spowoduje, że szybko i łatwo uzyskasz zaplanowaną sylwetkę.

Komentarz do “Dieta, trening i odżywki na przyrost masy

  • 8 sierpnia 2021 o 09:57

    Trening siłowy to najważniejsza rzecz w budowaniu masy mięśniowej, a bez niego nic nie osiągniesz. Potem dieta i suplementy na koniec. Wszystkie trzy elementy. są ważne, ale w tej kolejności, a nie na odwrót.

Dodaj komentarz