Maść z bluszczu pospolitego i skrzypu polnego

Cellulit to zmora dzisiejszych czasów. Istnieją skuteczne metody antycellulitowe, jednak żadna nie jest skuteczna bez kompleksowego potraktowania problemu. Dieta, ćwiczenia i masaż – to najważniejsze elementy kuracji antycellulitowej. Efekty można przyspieszyć stosując własnoręcznie zrobiony krem leczniczy z bluszczu pospolitego i skrzypu polnego.

Bluszcz pospolity (Hedera helix) to pospolita, wiecznie zielona roślina o drobnych liściach. Ze względu na swoje walory ozdobne i długowieczność jest uprawiana w ogrodach od czasów starożytnych. Liście i łodygi bluszczu są wykorzystywane do robienia bukietów i kompozycji kwiatowych. Specjaliści doceniają również bluszcz jako leczniczą roślinę, ze względu na jej wpływ na usuwanie cellulitu.

Skrzyp polny (Equisetum arvense) to roślina o szerokich właściwościach leczniczych, która od wieków jest wykorzystywana w medycynie tradycyjnej. Pędy skrzypu polnego są bogatym źródłem witamin i mikroelementów. Skrzyp polny wzmacnia układ immunologiczny organizmu oraz ma silne właściwości regeneracyjne, przeciwzapalne i antybakteryjne. W usuwaniu cellulitu wykorzystamy znajdujące się w skrzypie polnym pierwiastki: potas i krzem. Duże ilości potasu i krzemu są niezbędne do regeneracji skóry uszkodzonej przez cellulit.

Bluszcz pospolity i Skrzyp polny to idealne składniki do przygotowania maści, która jest skuteczna w walce z cellulitem. Takiej maści nie kupisz w aptece, ale można ją zrobić samodzielnie w domu. Skrzyp polny i bluszcz pospolity kupisz w każdym sklepie zielarskim. Przed przystąpieniem do wykonania maści, rozetrzyj wysuszone liście, aby uzyskać proszek. Podgrzej olej kokosowy i dodaj równe ilości obu składników. Pozostaw roztwór do ostygnięcia. Zanim maść zgęstnieje, przefiltruj ją przy użyciu gazy. Tak przyrządzoną maść antycellulitową przełóż do szklanego naczynia i umieść w chłodnym miejscu.

Codziennie przez około 15 minut rób sobie dynamiczny masaż wykorzystując maść z bluszczu pospolitego i skrzypu polnego. Dbaj o swoją dietę, stosuj ćwiczenia antycellulitowe i czekaj na rezultaty.

Dodaj komentarz