Cztery kroki w terapii cellulitu

Producenci preparatów antycellulitowych dostępnych online i w aptekach dają gwarancję skuteczności swoich specyfików przeciwcellulitowych. Co prawda z reguły brakuje udokumentowanych badań klinicznych, jednak niektóre składniki tych preparatów rzeczywiście wykazują działanie zmniejszające objawy skórki pomarańczowej. Miejscowa terapia cellulitu poprawia mikrokrążenie skórne, wspomaga lipolizę i wspiera procesy naprawcze w skórze. Naturalne substancje zawarte w suplementach diety, korzystnie wpływające na zmniejszenie cellulitu działają w czterech obszarach – istotnych w kuracji cellulitu.

Wygraj walkę z cellulitem

Poprawienie krążenia krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych

Substancje i surowce roślinne zawierające flawonoidy, saponiny i taniny, np. wyciąg z kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum), arniki górskiej (Arnica montana), bluszczu pospolitego (Hedera helix), miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) i nostrzyka żółtego (Melilotus officinalis) wykorzystane w kosmetykach i suplementach przeciwcellulitowych – zmniejszają krzepliwość krwi, hamują czynnik aktywujący płytki oraz uszczelniają naczynia krwionośne a w efekcie następuje poprawa mikrokrążenia. Efektem ich działania jest zapobieganie obrzękom, pobudzenie regeneracji tkanki skórnej i znajdujących się pod nią powierzchownych naczyń krwionośnych oraz wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych.

Usprawnienie przepływu chłonki

Zadaniem chłonki czyli limfy jest rozprowadzanie po całym organizmie limfocytów zabieranych z węzłów chłonnych. Żeń-szeń (Panax ginseng), bez czarny (Sambucus nigra), skrzyp polny (Equisetum arvense), ruszczyk kolczasty (Ruscus aesculetus), werbena pospolita (Verbena officinalis), wąkrota azjatycka (Centella asiatica) oraz algi, zielenice i brunatnice zapobiegają zastojom limfy i obrzękom limfatycznym. Działanie wspierające naczynia limfatyczne posiadają również: ekstrakt z bluszczu pospolitego, nostrzyka żółtego oraz arniki górskiej.

Ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry

Kosmetyki na cellulit zawierają wyciąg z orzecha włoskiego (Juglans regia), przywrotnika pospolitego (Alchemilla monticola) i nieszpułki zwyczajnej (Mespilus germanica). Ich funkcja polega na poprawieniu wyglądu skóry i zmniejszeniu objawów cellulitu na drodze pobudzania napięcia i elastyczności skóry oraz nawilżania i wygładzania.

cellinea-przed-po

Poprawienie metabolizmu tłuszczowego i usunięcie wolnych rodników

Poprzez pobudzenie aktywności enzymów lipolitycznych usprawniane są procesy lipogenezy oraz lipolizy. Preparaty antycellulitowe wypełniające to zadanie zawierają metyloksantyny: kofeinę (kawa, guarana), teobrominę i tefilinę (liście herbaty). Wyciąg z nasion grejpfruta (Citrus paradisi) ma właściwości przyczyniające się do usuwania wolnych rodników.

W Internecie i w aptekach można znaleźć mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do skóry ze skórką pomarańczową. Skutecznym i cieszącym się dobrą opinią środkiem są tabletki przeciw celulitowi Cellinea, które usuwają cellulit na poziomie komórkowym i przywracają skórze gładki i jędrny wygląd. Warto również spróbować krem antycellulitowy OligoDX.

Dodaj komentarz